zamknij

Na sygnale

Szaleńcza jazda po obwodnicy śródmiejskiej. Dwóch mężczyzn straciło prawo jazdy [WIDEO]

2019-06-10, Autor: mh

Partol policji w niewielkim odstępie czasu namierzył dwóch piratów drogowych, którzy pędzili ulicą Jana Nowaka-Jeziorańskiego, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mężczyznom zabrano prawo jazdy i ukarano ich mandatami.

Reklama

– Funkcjonariusze zmierzyli prędkość jadącego jaguara i okazało się, że wyniosła ona 146 km/h.Przypomnijmy, że tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Oznacza to, że kierujący przekroczył prędkość niemal o 100 km – mówi st. sierż. Dariusz Rajski z wrocławskiej policji.

Mężczyzna został ukarany przez policjantów wysokim mandatem i zatrzymano jego prawo jazdy.

Niewiele wolniej jechał drugi zatrzymany do kontroli kierowca. Patrolujący obwodnicę śródmiejską funkcjonariusze włączyli wideorejestrator i zmierzyli prędkość poruszającego się pojazdu – wynosiła ona 129 km/h. W tym przypadku policjanci również zatrzymali prawo jazdy mężczyzny i ukarali go mandatem.

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~MiastoSmogu 2019-06-10 12:42:13

  To nie była szaleńcza jazda tylko próba popełnienia morderstwa i tak tak sprawa powinna być rozpatrywana. Utrata prawa do jazdy w takim przypadku na min. 3 lata wraz z karą do zapłaty na min. 10 000 w trybie natychmiastowym. Durnego nieprzestrzegającego przepisów polskiego kierowcy nauczyć może tylko bat po kieszeni - takie pokłosie systemu folwarczno-pańszczyźnianego.

  11 10
 • ~CodeSculptor 2019-06-11 21:07:50

  W przypadku wspomnianego odcinka Nowaka-Jeziorańskiego (czyli do mostu Milenijnego) ciekawi mnie uzasadnienie ograniczenia do 50 km/h, jeśli na całym odcinku:
  * nie ma przejść dla pieszych,
  * nie ma tradycyjnych skrzyżowań,
  * nie ma rond,
  * pasy zjazdowe i rozbiegowe mają długość ~250-600 m (dla porównania AOW ma 300m),
  Mam wrażenie, że jednym z powodów jest brak barier energochłonnych na znacznej części odcinka. A być może nasze wspaniałe przepisy nie dopuszczają pojęcia strefy szybkiego ruchu w terenie zabudowanym.

  Fakt, na pewno nie jest to autostrada czy droga szybkiego ruchu (wystarczy porównać zakręty), ale warto porównać (przy identycznym przybliżeniu)...
  Najostrzejszy zakręt na Nowaka-Jeziorańskiego z ograniczeniem 70 km/h:
  https://www.google.com/maps/@51.1544464,17.0041108,17z
  ... i odcinek na drodze krajowej 5 z ograniczeniem 90 km/h:
  https://www.google.com/maps/@50.9132469,16.1896995,17z

  Nie usprawiedliwiam tych kierowców, ale droga wykazuje wiele cech sugerujących, że możnaby bezpiecznie poruszać się nią z prędkością 90 km/h. A wtedy przekroczenia prędkości wyniosłyby odpowiednio 56 km/h (i tu popieram zabranie prawka, kierowca Audi pokazał stylem jazdy, że nie umie opanować samochodu przy tej prędkości) i 39 km/h (czyli kierowca Mercedesa nie straciłby prawa jazdy!).

  Warto pamiętać, że prawo jest środkiem, a nie celem. Ono powinno nam służyć, a nie my jemu (niczym pokorni poddani). Ograniczenia na drogach powinny pomagać kierowcom i zwiększać bezpieczeństwo. Wielokrotnie doświadczyłem braku obu tych cech i na dwa sposoby: nie tylko, gdy ograniczenia były zbyt ostre, ale też wtedy, kiedy byłem zaskoczony brakiem ograniczeń w niektórych niebezpiecznych miejscach.

  PS. Dawno nie jechałem tym odcinkiem, ale z Street View widzę tam ograniczenie do 70 km/h. Na wjeździe na Most Milenijny 60 km/h. Zmieniono ograniczenie?

  8 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak oceniasz Straż Miejską Wrocławia?


Oddanych głosów: 160