Na sygnale

Wrocław: niebezpieczna jazda miejskiego autobusu. MPK Wrocław milczy [FILM]

Włączenie kierunkowskazu już podczas zmiany pasa, zajechanie drogi, wymuszanie pierwszeństwa i skręt w prawo z pasa do jazdy prosto. To wszystko w niecałe dwie minuty zrobił kierowca miejskiego autobusu na ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu.

Reklama

Niebezpieczne zdarzenie na FAT-cie z udziałem autobusu jeżdżącego dla MPK Wrocław. Na nagraniu z czwartku, 8 września, widać autobus linii 125 stojący na pasie do skrętu w prawo - z ul. Grabiszyńskiej w al. Hallera, już spory kawałek po wyjechaniu z zatoki autobusowej. Kierowca decyduje się zmienić pas na ten do jazdy prosto. Wjeżdża wprost pod nadjeżdżające tym pasem auto. Kierunkowskaz na autobusie pojawia się dopiero, gdy pojazd jest już przednim kołem na “nowym” pasie, a osobówka na wysokości tyłu autobusu. Takie wymuszenie pierwszeństwa pozwala mu podjechać o cztery auta bliżej do świateł. Kiedy zapala się zielone, autobus miejski rusza, a po kilku metrach, już jadąc wzdłuż linii ciągłej, włącza kierunkowskaz i próbuje wcisnąć się na pas do skrętu w prawo. W tym czasie światło zmienia się na pomarańczowe, auto na którym kierowca autobusu chciał wymusić pierwszeństwo zatrzymuje się przed światłami, a pojazd komunikacji miejskiej z pasa do jazdy na wprost skręca w prawo w al. Hallera.

Autobus, którego kierowca wykonywał te manewry należy do firmy Michalczewski. Pieczę nad jakością, a przede wszystkim bezpieczeństwem usług świadczonych przez tego podwykonawcę powinno trzymać MPK Wrocław. Tymczasem MPK Wrocław tak brawurowej i niebezpiecznej nie tylko dla pasażerów, lecz także innych uczestników ruchu zdaje się nie dostrzegać. Rzecznik MPK Wrocław, Krzysztof Pieszko, od wczoraj nie odpowiedział na pytania dotyczące tego zdarzenia.

Oceń publikację: + 1 + 54 - 1 - 17

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~mondry 2022-09-10
  10:05:04

  17 18

  Popieram, należy piętnować takie zachowania!
  Mam również nadzieje że TuWrocław będzie też piętnował podobne zachowania kierowców (a nie dopiero jak jakiś zabije pasażera czekającego na przystanku - jak to było chyba dwa razy w ciągu lata), m.in. takie jak chamskie blokowanie autobusów na dedykowanych im buspasach.
  Obawiam się że trzeba by było wtedy otworzyć oddzielny serwis tylko w tym celu.

 • ~Lach 2022-09-10
  10:19:16

  24 4

  Ten film "mnom fszczonsnoł", nie wiem jak teraz mam żyć...
  Spokojnie, w MPK już brakuje kierowców, za chwilę braknie paliwa, bo prezes chce kupować litr diesla w cenie wody mineralnej, przestaną jeździć autobusy, będziecie mieć nowych wrogów, pieszych i rowerzystów...

 • ~labeo7 2022-09-12
  02:47:32

  2 4

  To nie jest wyjątek, ale reguła. Kierowcy MPK tak jeżdżą. Przejeżdżanie na czerwonym świetle to norma. Trudno to nie zauważyć, ale wszyscy udają, że nic się nie dzieje. Jak zwykle lepiej udawać, że nic się nie widzi.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.