Nie przegap

Wrocław: Potrącenie pieszego przez tramwaj. Nastolatek w ciężkim stanie

2023-05-13, Autor: mgo

Tuż przed godz. 17.30 wrocławskie służby dostały zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez tramwaj przy moście Grunwaldzkim. To 16-letni chłopak, który trafił do szpitala. Zawinił motorniczy.

Reklama

Strażacy policja, pogotowie ratunkowe i komisja wypadkowa MPK interweniowały na torowisku między rondem Reagana i mostem Grunwaldzkim, gdzie doszło do potrącenia pieszego. Był to 16-letni chłopak, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Policja informuje, że jest przytomny. Utrudnień w ruchu już nie ma. 

- Do potrącenia doszło z winy motorniczego, który wjechał na skrzyżowanie mimo nakazujących mu zatrzymanie świateł. Chłopiec przechodził na zielonym świetle przez przejście dla pieszych. 32-letni motorniczy jest w szoku, zatrzymaliśmy mu uprawnienia do kierowania tramwajami. Był trzeźwy - mówi Aleksandra Freus z wrocławskiej policji.

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 21

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~labeo7 2023-05-14
    02:13:41

    15 2

    Przy moście Grunwaldzkim przejeżdżanie tramwajów na zielonym świetle dla pieszych to po prostu codzienność. Aż dziwne, że jest tam tak mało wypadków. Jest to oczywiście wina motorniczych tramwajów, ale również idiotycznego ustawienia świateł. Czasem to przejście dla pieszych trzeba pokonać na 3 razy co zajmuje kilka minut. Może ktoś wreszcie temu się przyjrzy zanim dojdzie do jakieś tragedii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.