Nie przegap

Znika symbol Psiego Pola. Będzie tu hotel, który zaprojektował architekt Sky Towera

2023-09-04, Autor: m

Z dawnego Zakładowego Domu Kultury "WSK Hydral" przy ul. Bierutowskiej na Psim Polu zostały już tylko zewnętrzne mury. W jego miejscu mają powstać hotel i sklepy. Zaprojektował je Zbigniew Walas - architekt, który przygotował pierwszy projekt Sky Towera.

Reklama

Zobacz najnowsze zdjęcia [KLIKNIJ]

Budynek stojący przy samym wjeździe na Psie Pole przez lata był symbolem osiedla, ale od dawna stoi pusty i niszczeje. Zmieniali się jego właściciele, w przeszłości zapowiadano otwarcie w jego miejscu supermarketu. Potem pojawiły się plany rozbiórki, ale - ponieważ obiekt jest wpisany do rejestru zabytków - deweloperowi nie udało się uzyskać na to zgody. Zdecydował się więc na "rozbudowę i przebudowę". Projekt powierzył Zbigniewowi Walasowi, znanemu wrocławskiemu architektowi, który opracował pierwsze projekty Sky Towera (potem zmieniane przez kolejnych architektów).

- Na parterze znajdą się lokale handlowe i usługowe, natomiast na wyższych piętrach znajdzie się 75 klimatycznych apartamentów. Wysokie pomieszczenia, wielkie okna, tarasy, komórki lokatorskie i miejsca parkingowe zapowiadają bardzo atrakcyjną ofertę - informuje krótko firma Spectrum Development, która odpowiada za inwestycję. Zapowiada, że wkrótce poznamy więcej szczegółów.

Zobacz projekty hotelu [KLIKNIJ]

Oceń publikację: + 1 + 49 - 1 - 30

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Shopher 2023-09-04
  07:18:14

  8 2

  Powstanie tu hotel. Hotel składający się wyłącznie z apartamentów? A pokoje jedno i dwuosobowe już nie? I po cholerę w hotelu komórki lokatorskie? Czy autor artykułu odrobił lekcje?

 • ~Szympansik2 2023-09-04
  13:32:54

  9 2

  Po co wciskać czytelnikom te kity? Żaden hotel, tylko patodeweloperka z "mikroapartamentami", które ze względu na barbażyński metraż nie spełniają norm, by nazywać je mieszkaniami. Żal tylko tych ludzi, którzy chcą się wyprowadzić od rodziców, a rynek oferuje im na wynajem takie g*** za 2/3 pensji miesięcznie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.