Łukasiewicz nokautuje Polonię

2009-12-13, Autor: Piotr Kolisko
Wrocławianie zwyciężyli w meczu z Polonią dzięki trafieniu w ostatniej minucie spotkania.

Zawodnicy wrocławskiego Śląska w ostanim meczu tego roku wygrali z Polonią Warszawa 1:0 czym przerwali czarną serię przegranych spotkań z zespołem ze stolicy.

Podopieczni trenera Tarasiewicza zapenili sobie trzy punkty dzięki trafieniu Antoniego Łukasiewicza dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Śląska przeciwko jego macierzystej drużynie. Do wyjściowej jedenastki WKS-u powrócił Sebastian Dudek a pauzującego za nadmiar żółtych kartek Tadeusza Sochę zastąpił na prawej stronie defensywy Krzysztof Wołczek.

Pierwsze 45 minut spotkania rozczarowało - piłkarze pomimo ambicji nie potrafili stworzyć sobie sytuacji bramkowych o czym dobitnie świadczy fakt, iż pierwszy celny strzał piłkarze Śląska oddali dopiero w 42 minucie spotkania.

Na druga część meczu zawodnicy trenera Tarasiewicza wybiegli bardzo zmotywowani jednak kolejne akcje Pawelca i Gancarczyka nie znalazły drogi do bramki Przyrowskiego. Kiedy wydawało się już, że mecz z Polonią zostanie zakończony remisem Śląsk podjął ostateczną próbę zmiany rezultatu tego pojedynku.

Najpierw sędzia nie dopatrzył się faulu w polu karnym na Madeju i wskazał na rzut rożny. Piłka po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry wróciła do Mili, a ponowne dośrodkowanie trafiło do Antoniego Łukasiewicza, który nie dał szans bramkarzowi "Czarnych Koszul".

W ten sposób piłkarze Ryszarda Tarasiewicza zakończyli piłkarski 2009 rok wygraną i zrewanżowali się Polonii za pechową porażkę w sierpniu w Warszawie. Tak o postawie swoich zawodników jak i przyszłości drużyny mówi szkoleniowiec wrocławian Ryszard Tarasiewicz:

- Kończymy ten rok bardzo sympatycznie. Zwycięstwo było zasłużone, chcieliśmy bardziej wygrać niż Polonia. Staraliśmy się grać na tyle ofensywnie, na ile mogliśmy. Ciężko się gra atak pozycyjny, gdy przeciwnik sporadycznie atakuje. Dążyliśmy do jednego celu, czyli zwycięstwa, i to się udało.

Runda jesienna była w naszym wykonaniu dobra, a dla mnie osobiście nawet bardzo dobra. Po tych perturbacjach, które przeszliśmy, czyli licznych kontuzjach, ta liczba punktów i nasza gra w siedemnastu spotkaniach są optymistyczne. Dobra organizacja gry, dyscyplina i zaangażowanie nie wystarczą jeszcze do tego, abyśmy byli w pełni usatysfakcjonowani. Zdaję sobie z tego sprawę. Będziemy robić wszystko w tym kierunku, aby jakość naszej gry ofensywnej była większa.

Trzeba wygrywać pojedynki jeden na jeden, strzelać z dystansu, mieć technikę. Do tego potrzeba dwóch, trzech nowych graczy. Na pewno nie będziemy brali nikogo na siłę, ale w tym kierunku musimy poczynić pewne kroki - podkreśla trener wrocławskiego Śląska.

- Z okazji Świąt życzę wszystkiego najlepszego, zdrowia i spokoju ducha. Dziękuję kibicom za doping. Ich wiara przełożyła się na wiarę moich chłopców w dobry wynik. To jest ich duży sukces. Jestem przekonany, że kibiców na nowym stadionie będzie dużo więcej. Chciałbym poprowadzić ten zespół na 40-tysięcznym stadionie. To byłoby sympatyczne.

Śląsk Wrocław – Polonia Warszawa 1:0 (0:0)

Strzelcy: Antoni Łukasiewicz (90.)

Śląsk Wrocław: Kaczmarek – Wołczek, Celeban, Pawelec, Spahić (77. Łukasiewicz), Madej, Dudek, Ulatowski, Mila, J. Gancarczyk, Szewczuk (84. Biliński)

Polonia Warszawa: Przyrowski – Mynar, Dziewicki, Skrzyński, Zasada, Jaroń (71. Feciuch), Trałka, Piątek, Sarvas, Mierzejewski, Ivanovski (67. Nikolić)