zamknij

Na sygnale

15-latek w centrum Wrocławia próbował sprzedać policjantom marihuanę

2019-04-25, Autor: bas

Sąd rodzinny zajmie się sprawą 15-latka, który zaczepił nieumundurowany partol policji i zaoferował policjantom marihuanę.

Do zdarzenia doszło na terenach rekreacyjnych nieopodal centrum Wrocław. Do ubranych w cywilne ciuchy policjantów, którzy patrolowali miejsca, gdzie często gromadzi się młodzież, nagle poszedł 15-latek, który zaproponował nieumundurowanym funkcjonariuszom sprzedaż narkotyków.

Reklama

– Mężczyzna wyciągnął z kieszeni zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Jak się później okazało, była to marihuana – mówi st. sierż. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. – Wobec tak konkretnej propozycji, reakcja policjantów była również konkretna. Mężczyzna trafił od razu na komisariat – dodaje.

Jak się później okazało, młody mężczyzna już wcześniej był notowany przez policję. Okazało się również, że porcja, którą próbował sprzedać policjantom była o połowę mniejsza, niż zapewniał.

Z uwagi na fakt, że zatrzymany jest osobą nieletnią, sprawa trafi do sądu rodzinnego. Ten może orzec karę wychowawczą lub poprawczą. W przypadku, gdyby miał ukończone 17 lat za samo posiadanie narkotyków, groziłaby mu kara do 3 lat więzienia.

ZOBACZ TEŻ: 19-latek na Słodowej siedział koło słoika z marihuaną. Teraz może posiedzieć w więzieniu

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Zapłaciłbyś 25 tys. zł za roczne czesne na prestiżowej uczelni?
Oddanych głosów: 222