Edukacja i nauka

200 miejsc dla maluchów w nowym żłobku

2010-08-31, Autor: Agnieszka Nesterowicz
Pierwszego września rozpocznie działalność nowo wybudowany żłobek przy ulicy Łukowej 37. W nowej placówce, która znajduje się na Złotnikach jest miejsce dla 200 maluchów.

Reklama

Wczoraj o godzinie 13:00 prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz uroczyście otworzył nową placówkę - Żłobek nr 15 przy ul. Łukowej 37. Jest to 15 miejska placówka dla najmłodszych. Zgodnie z ustawą o zakładach opieki zdrowotnej, wrocławskie żłobki funkcjonują w ramach Wrocławskiego Centrum Zdrowia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Miasto dofinansowuje również jeden żłobek prowadzony przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Fundację PROMYK SŁOŃCA.

 

W placówce na Złotnikach jest miejsce dla 200 maluchów. Ilość miejsc w żłobkach miejskich stale rośnie od 740 miejsc w 2003 roku do 1890 miejsc w roku 2010. Dodatkowe 100 miejsc jest w żłobku prowadzonym przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Fundację PROMYK SŁOŃCA.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~ 2010-09-13
  23:26:26

  0 0

  niech maluchy mają swoje miejsce :)

 • ~ 2011-01-21
  06:19:21

  0 0

  miejsce malucha jest przy mamie a nie w instytucji, nawet najlepsza nie zastąpi mu mamy. tak uważam. lepiej jeść skromniej ale mieć pewność co do prawidłowego rozwoju dziecka niż zarabiać ale ryzykować: częste choroby dziecka, nauczenie sie od dzieci niefajnych, np. agresywnych zachować, słuchanie pań opiekunek, które maja pod sobą nie wiadomo ile dzieci i nie ma u nich szans na cierpliwość i opanowanie, a to grozi niemiłymi tekstami, tak więc przy decyzji o wysłaniu maluszka do żłobka proszę o ogromną rozwagę, bo wiadomo, życie zmusza nas do różnych decyzji ale mądrość polega na tym, by robić to co się lubi biorąc odpowiedzialność za własne dzieci. już lepszym rozwiązaniem jest dobra niania, fakt znaleźć ją nie tak łatwo ale można, ja jestem w posiadaniu fantastycznej młodej niani :D

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy eksponowanie krzyży i modlitwy podczas miejskich uroczystości powinny być zakazane?Oddanych głosów: 1574