Nie przegap

Koniec z parkowaniem na Jagodnie. A co z tymi, którzy nie mają podziemnego garażu?

2024-02-16, Autor: klo

To duża zmiana dla mieszkańców wrocławskiego Jagodna. Od dziś w określonych godzinach nie będzie możliwości parkowania na ul. Komedy i Kajdasza. Zarówno mieszkańcy jak i rada osiedla walczyli o to od kilku lat. Pojawiły się jednak pytania: co z mieszkańcami, którzy nie mają miejsca parkingowego w parkingu podziemnym?

Reklama

Ulice Komedy i Kajdasza na wrocławskim Jagodnie były kością niezgody wśród mieszkańców. Parkujące na jezdni auta wymuszały znaczne spowolnienie ruchu, a kierowcy często musieli cofać się o kilkadziesiąt metrów, żeby móc się bezpiecznie minąć. Od teraz ma się to zmienić. Dzisiejszej nocy miasto wzdłuż ulic ustawiło znaki B-35, mówiące o zakazie postoju. Są uzupełnione tabliczkami informującymi o ograniczeniu postoju w godz. 6-18 i o ograniczeniu postoju do 15 minut w godz. 6-18. O zmiany mieszkańcy walczyli kilka lat, bo od 2017 roku. - Zmiana została wprowadzona po wieloletnich prośbach mieszkańców, wniosków zarządców, zarządów wspólnot mieszkaniowych, pism, uchwał, konsultacji z radą osiedla, rozmów z policją i strażą miejską - napisał Krystian Adamski, radny osiedla Jagodno.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

Mieszkańcy mają jednak wątpliwości i pytają: "Ciekawe, co ludzie zrobią z ponad setką aut, które nie załapały się na garaż podziemny, a na parkingu naziemnym jest tylko sto miejsc parkingowych na ok. 200 mieszkań?" - pyta mieszkanka. Radny uspokaja i mówi, że w przyszłości powstaną zatoki postojowe. Ich koncepcja jest w fazie przygotowań, następnie trafi do konsultacji z mieszkańcami. - Jeżeli chodzi o ilość miejsc parkingowych na Jagodnie to zgodnie z miejskim planem zagospodarowania dla tej części miasta jest współczynnik 1,2 ilości miejsc postojowych w stosunku do lokali mieszkalnych tj. na 100 mieszkań przypada 120 miejsc postojowych różnego typu garażowych lub nadziemnych. Jak zacząłem się zajmować tematem problemu przejezdności tych ulic w 2020 roku to wysyłałem zapytania do zarządców, deweloperów i zliczałem miejsca - na tamten czas wszystko się zgadzało co do sztuki - twierdzi radny.

Oceń publikację: + 1 + 55 - 1 - 60

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~oto słowo moje 2024-02-16
  13:58:13

  30 3

  Jagodno to typowy, wręcz podręcznikowy przykład korupcji, cynizmu, złej woli i bezczelności wrocławskich biurw. To, co się tam dzieje to jest kryminał, sprawa dla prokuratury, a mimo to nikt nie siedzi, nie ma żadnych aktów oskarżenia i w ogóle wszystko jest "cacy". Oto ulicę Buforową, którą do niedawna można było pokonać w miarę rozsądnym czasie, biurwy zamieniły w plac parkingowy. Z dwóch pasów ruchu jeden zamknięto poprzez namalowanie zwężenia, a na końcu tej butelki ustawiono światła, w których kolor czerwony trwa w nieskończoność. Gdyby ktoś jechał tą ulicą i usiłował zrozumieć, po co to wszystko, ten musi dojść do wniosku, że nie ma innego powodu poza zwykłą złośliwością i chęcią utrudnienia życia kierowcom. Bo co innego w centrum, gdzie uliczki są stare i wąskie i niewiele można zrobić, aby je udrożnić. Tutaj mamy do czynienia z nowym osiedlem i olbrzymią przestrzenią, z hektarami pól po obu stronach ulicy Buforowej. Tu można by przeprowadzić 3-pasmową autostradę z poboczami i miejscami obsługi podróżnych. Tu zmieszczą się i tramwaje i autobusy i ścieżki rowerowe i chodniki. Tu dałoby się zmieścić lotnisko! Ale po co! Nie lepiej zamknąć jeden pas ruchu, cholera wie po co, i ustawić tam światła? Czyż nie lepiej powkurwiać kierowców usiłujących dostać się do domu, którym przejazd Buforową zajmuje więcej czasu, niż cały poprzedni przejazd z centrum? To samo dotyczy wąskich uliczek na Kajdasza i Komedy. Dlaczego są takie wąskie?!!! Kto to projektował?!!! Kto to dopuścił do budowy? Dlaczego nikt nie siedzi w pudle za ten sabotaż i dywersję? Na te i wiele innych pytań musisz, drogi frajerze, odpowiedzieć sobie sam.

 • ~Toszko2 2024-02-16
  18:09:28

  17 4

  Panie radny niech Pan nie robi z ludzi debili jle mieszkań ma podwójne parkingi a takie miejsce powinno się liczyć jako jedno wtedy Panu wyjdzie ile garaży brakuje

 • ~Toszko2 2024-02-16
  18:13:03

  20 3

  Pato deweloperka sutryka do czasu rozwiązania parkingowych problemów może trzeba by pod domem radnego zostawiać samochody ,nie bo zaraz też postawią znak zakazu hipokryzja na całego

 • ~cezary141 2024-02-17
  15:09:17

  11 6

  ooo... cenzura usunęła mój komentarz, który był anty-jagodno i anty-PO. Witamy w uśmiechniętej europejskiej POlsce

 • ~HENNRY 2024-02-18
  09:00:18

  2 4

  Problem Jagodna powstał po uruchomieniu przez kandydata na Prezydenta Pana Jerzego Michalaka durnowatej kolejki do Sobótki. Dzięki niemu Jagodno i Oltaszyn nie będą mieli tramwaju przez dluugie lata. Tramwaj jednak w znacznym stopniu rozładowałby korki. A na dodatek , gdy zdarzy się awaria stoi całe Południe Wrocławia do Domaslawia .

 • ~GXYZ 2024-02-18
  16:04:34

  2 0

  Brawo Panie Adamski. 5tka z matematyki. Jest tylko jeden problem. Miejsca podwójne w inwestycji Archicom.
  Ja nie mam miejsca parkingowego. Sąsiad ktory ma jedno auto (pana kolega) ma jedno podwojne. Wychodzi na to że każdy z nas ma wykupione miejsce i jeszcze 0,4 miejsca zostaję wolne.

 • ~Maciek_Breslau 2024-02-18
  17:29:45

  9 0

  Podstawowym błędem miasta było pozwolenie do budowy tego paskudnego osiedla w szczerym polu. Tam powinna być zabudowa jednorodzinna. Wrocław ma wciąż ogromne połacie terenow do zabudowy dużo lepiej skomunikowanych i położonych niż Jagodno (choćby otoczenie Robotniczej, Krakowskiej, Popowickiej itd), więc dopuszczenie do potęgowania problemów komunikacyjnych przez Jagodno to zbrodnia urbanistyczna

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.