zamknij

Biznes

Miasto zamontuje 19 nowych progów zwalniających [LOKALIZACJE]

2018-09-10, Autor: mgo

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta znalazł firmę, która zamontuje nowe progi zwalniające na terenie Wrocławia. Lokalizacje wybrał Wydział Inżynierii Miejskiej, m. in. na podstawie wniosków rad osiedli. 

Na Psim Polu progi zostaną wybudowane na ośmiu ulicach: Melioranckiej, Sasankowej, Kamieńskiego, Siedzikówny, Mikory, Pawłowickiej, Mysłowickiej i Poświęckiej.

Reklama

- W większości przypadków będą to progi listwowe, a na ulicach, którymi poruszają się autobusy komunikacji miejskiej, czyli Kamieńskiego i Siedzikówny pojawią się progi wyspowe - zapowiada Ewa Mazur ze ZDiUM.

Natomiast na Fabrycznej powstaną trzy nowe progi: jeden listwowy na Fromborskiej i dwa wyspowe na Muchoborskiej.

Infrastruktura pojawi się do końca września. Koszt wykonania 19 progów na obu dzielnicach to nieco ponad 260 tys. zł.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 14

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~Ryszard Piasecki 2018-09-15 09:45:21

    To jakiś szaleństwo, moda nie koniecznie rozsądną. Od nowelizacji rozporządzenia. załóż.4 nie przeprowadzono analizę funkcjonalności ani BRD działania tego rozwiązania. Wskaże więc skutki stosowania progów w GB. W ciągu 10 lat wydarzyło się 1600 wypadków na progach że skutkiem śmierci w 23 przypadkach, czyli nie jest to bezpieczne a jest to kraj o najnowszej ilości wypadków drogowych w każdej kategorii. Trochę rozsądku by się przydało. Ul. Kamień swojego to nie prywatny folwark ale ważna droga zbiorcza z nowymi osiedlami, szpitalem. Dobrze aby karetki dowiodły chorych w całości, przy takich drogach progi są zabronione.

    4 1
  • ~Ryszard Piasecki 2018-09-15 09:47:58

    Poprawki. Załącznik nr 4. najmniejszej ilości wypadków drogowych.

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy bar na dachu centrum handlowego to dobry pomysł?

Oddanych głosów: 488