Edukacja i nauka
Młodzi chcą być lekarzami! Uniwersytet Medyczny nie narzeka na brak chętnych
9,5 tys. kandydatów i tylko 1240 miejsc – tak wyglądała tegoroczna rekrutacja na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Pandemia nie zniechęciła przyszłych lekarzy i ponownie kierunek lekarski był jednym z najbardziej obleganych kierunków studiów.
Największym zainteresowaniem na wrocławskim Uniwersytecie Medycznym cieszyła się stomatologia, gdzie na jedno miejsce przypada 24 kandydatów, z kolei na kierunku lekarskim, podobnie jak w roku ubiegłym, na jedno miejsce przypada 14 osób.
Kierunek lekarski pozostaje najpopularniejszy wśród kandydatów – chęć podjęcia studiów medycznych wyraziło niemal 3,9 tys. osób spośród wszystkich, którzy aplikowali na studia w roku akademickim 2020/2021.
Trzecie miejsce z wynikiem 7 osób na miejsce zajęła analityka medyczna. Przedstawiciele tego zawodu są nieocenieni w warunkach pandemii, ponieważ do ich zadań należy wykonywanie testów na obecność koronawirusa. Równie ważni w tej sytuacji okazali się ratownicy medyczni, co także odbiło się na popularności kierunku. Liczba chętnych do studiowania ratownictwa wzrosła o kilkadziesiąt osób, a o jedno miejsce starało się czterech kandydatów.
Ponadto, 20 sierpnia zostanie otwarta rejestracja na studia niestacjonarne na kierunkach lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmaceutycznym i analityce medycznej, która zakończy się 27 sierpnia. Wyniki tej rekrutacji kandydaci poznają 31 sierpnia, który jest także dniem ogłoszenia wyników naboru na studia II stopnia na kierunkach Wydziału Nauk o Zdrowiu.
Większym zainteresowaniem niż w roku ubiegłym cieszył się również nabór na studia w języku angielskim, które Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu prowadzi na dwóch kierunkach: lekarskim i lekarsko-dentystycznym. O miejsce na medycynie w ramach English Division ubiegało się ponad 600 kandydatów, a na stomatologii- nieco ponad 100. Kandydaci na studia anglojęzyczne na wrocławskiej uczelni pochodzą głównie z Niemiec, ale spora grupa to także obywatele Tajwanu i Tajlandii, jak również Norwegii, Irlandii, Szwecji, USA, Kanady, a nawet Malezji.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Zmarł kapitan Armii Krajowej i jeden z pierwszych studentów Politechniki Wrocławskiej
2780 -
Ekspertka z UPWr radzi: Jak smażyć świąteczne potrawy, by były zdrowsze?
2719 -
Prof. Zielonka: nie ma narządu, którego smog nie uszkadza
2169 -
Wrocławska uczelnia wybrała nową radę. To jej druga kadencja [SKŁAD]
1379 -
Biblioteka UWr otwarta po przerwie w ramach tzw. Wolnego Dostępu [ZDJĘCIA, WIDEO]
1125
Najczęściej komentowane
-
Prof. Zielonka: nie ma narządu, którego smog nie uszkadza
1 -
Jedyny taki mikroskop w Polsce. Wrocławska uczelnia kupiła go za 6,5 mln zł [ZDJĘCIA, WIDEO]
0 -
Zimowa rekrutacja 2021 na PWr. Szukają chętnych 63 kierunki
0 -
Dorota Sumińska: Zwierzęta tak samo chorują i umierają z powodu smogu [WYWIAD]
0 -
Naukowiec z Wenezueli tworzy zespół badawczy na Politechnice Wrocławskiej
0
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert