Biznes
Poszukiwanie pracy za pomocą agregatorów ofert
Agregatory ofert pracy to jedno z tych narzędzi, które bardzo przydaje się w procesie poszukiwania pracy. Pozwalają nam znaleźć w najbardziej efektywny sposób wiele różnych propozycji zatrudnienia.
Gdzie szukać ofert pracy
Internet jest miejscem, gdzie codziennie pojawia się mnóstwo ofert pracy. Jak jednak wyłuskać te interesujące? Oczywiście, można zacząć od wpisania w wyszukiwarce hasła "praca Wrocław". Wyników pokaże się sporo, ale konieczność wchodzenia na każdą stronę osobno, weryfikacji źródeł może wydłużyć cały proces. Dlatego też, warto korzystać z takich narzędzi, które usprawnią poszukiwanie ogłoszeń. Świetnym rozwiązaniem są agregatory ofert pracy. Na portalach takich jak HitPraca.pl, dostępne są ogłoszenia z partnerskich baz. Dzięki temu, wiele różnych propozycji znajdziemy w jednym miejscu i bez problemu porównamy oferty. Warto dodać, że portal charakteryzuje się intuicyjnością obsługi, pozwala na włączenie mailowych powiadomień. Dzięki nim nie umkną nam żadne nowe ogłoszenia. Na stronie dostępne są ogłoszenia z Polski oraz zza granicy.
Na podobnej zasadzie działa Jobimi.com. Ten agregator skupia się na ofertach z Polski i Czech. Jeśli chodzi o polskie oferty pracy, Wrocław, Kraków czy inne duże miasta to miejsca, z których codziennie zgłaszane jest nawet kilka tysięcy ogłoszeń. Dlatego też, portal taki jak Jobimi ułatwia ich przesianie. Warto też zauważyć, że w coraz większej ilości przypadków, ogłoszeniodawcy w opisie zamieszczają nie tylko wymagania czy zakres obowiązków na danym stanowisku, ale również widełki wynagrodzenia. Pozwala to wyszukać ofertę bardziej dopasowaną do naszych oczekiwań, a także lepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.
Inne miejsca w Internecie, w których można poszukiwać ofert to na przykład social media. Funkcjonują tam grupy zrzeszające osoby poszukujące pracy. Jeszcze jednym rozwiązaniem jest weryfikacja strony internetowej firmy, dla której chcielibyśmy pracować. Często to właśnie tam pracodawcy zamieszczają informacje o otwartych rekrutacjach. Co więcej, zapoznanie się ze stroną bardzo przydaje się podczas rozmowy rekrutacyjnej – warto jak najpełniej poznać firmę, dla której chcielibyśmy pracować.
Ofert można też szukać rozpytując wśród znajomych. Szczególnie w korporacjach popularne jest polecanie osób na dane stanowiska – taki "referral" zwiększa szanse przejścia naszego CV przez pierwszy odsiew w procesie rekrutacyjnym.
Proces rekrutacyjny
Co dzieje się po wyborze oferty? Wysyłamy CV i czekamy na kontakt i zaproszenie na rozmowę. To właśnie CV zadecyduje o tym, czy do następnego etapu przejdziemy. Dlatego też warto skupić się na jego redagowaniu. Powinno ono zawierać dokładne informacje o naszym wykształceniu i doświadczeniu zawodowym. Dobrze dodać dane wyróżniające naszą aplikację – zainteresowania, ukończone kursy, nagrody. Warto mieć na uwadze, że CV powinno być jednak dość zwięzłe. Zbyt długi dokument może zniechęcić rekrutera do sięgnięcia po niego.
Jeśli CV zostanie zaakceptowane, możemy spodziewać się zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Niektóre pytania są powtarzalne, na przykład te o oczekiwania finansowe czy o przyczyny zmiany pracy. Dobrze jest ułożyć sobie odpowiedzi w głowie jeszcze przed samą rozmową z rekruterem. Dobre przygotowanie sprawi, że lepiej wypadniemy.
Tagi: praca, oferty pracy, finanse
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
Najczęściej komentowane
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert