Kultura
Różewicz, Miłosz i Tokarczuk. Spotkanie autorskie wokół „Pracowni literackiej”
O twórczości m.in. Olgi Tokarczuk, Czesław Miłosza, Tadeusza Różewicza, Jarosława Iwaszkiewicza czy Julii Hartwig można przeczytać w pełnej anegdot książce „Pracownia literacka”. We wtorek, 23 lutego, odbędzie się spotkanie z jej autorem Andrzejem Zawadą. Będzie otwarte dla ograniczonej liczby uczestników i dostępne online.
– Przez blisko 50 lat prof. Andrzej Zawada opowiadał o literaturze studentom, robiąc to w sposób przystępny, ale też daleki od skrótowości czy spłycania zagadnień – mówią organizatorzy wydarzenia. I dodają, że potrafił on „rozbudzić w kolejnych pokoleniach ciekawość książek, nie odstraszając mniej wtajemniczonych tanim efekciarstwem czy przedkładaniem aparatury literaturoznawczej nad sam przekaz”. W taki właśnie sposób skonstruowana jest „Pracownia literacka” – najnowsza książka wrocławskiego historyka literatury, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Warstwy. – Spotykamy się w niej z twórczością Olgi Tokarczuk, Czesław Miłosza, Tadeusza Różewicza, Jarosława Iwaszkiewicza czy Julii Hartwig, a każde z tych spotkań to osobna, okraszona anegdotami próba wielokrotnie nowego odczytania ich dzieł – można przeczytać w opisie książki.
We wtorek, 23 lutego, o godz. 19, odbędzie się spotkanie z Andrzejem Zawadą wokół „Pracowni literackiej”, które poprowadzi inny wykładowca związany z Uniwersytetem Wrocławskim, prywatnie przyjaciel autora, prof. Stanisław Bereś.
Wydarzenie transmitowane będzie na żywo z klubu Proza we Wrocławskim Domu Literatury, a obejrzeć je będzie można na facebookowych kanałach Wydawnictwa Warstwy, Wrocławskiego Domu Literatury, Klubu Proza i Wrocławia Miasta Literatury.
Rozmowa w klubie Proza będzie otwarta dla (ograniczonej liczby) uczestników – by wziąć w niej udział, wystarczy napisać maila na adres info@literatura.wroclaw.pl lub zadzwonić (od poniedziałku do piątku od 8 do 16) pod nr 71 364 69 71.
Zobacz także
Komentarze (1):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Oto zastępca Mariana Paździocha. „Świat według Kiepskich” ma wrócić wiosną
44157 -
Twórca ”Świata według Kiepskich”: „Serial powinien być zakończony z honorem kilkanaście lat temu”
12127 -
Wrocław dla odmiany zagra nie Berlin, tylko Walię? Na Praczach kręcą film [ZDJĘCIA]
10469 -
Andrzej Grabowski o „Świecie według Kiepskich”: Absurdalna ironia i lusterko
9185 -
„Myślę, że ‘jebnięcie’ na stałe weszło do słowników wrocławian” [WYWIAD]
8413
Najczęściej komentowane
-
Konflikt o spuściznę po Bartoszewskim. Jaka przyszłość czeka zbiory Ossolineum?
5 -
Twórca ”Świata według Kiepskich”: „Serial powinien być zakończony z honorem kilkanaście lat temu”
4 -
Bezpłatne warsztaty w operze. Artyści pomogą osobom z powikłaniami po COVID-19
2 -
Wrocławskie podwórko scenerią baśniowego spektaklu [WIDEO]
1 -
„BYpass…”. Pandemiczna wystawa we wrocławskim muzeum
1
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~wprxceo1265 2021-02-23 21:54:16
Już trwa brązowienie tej ukr-judejskiej opluwaczki?