Na sygnale

Tramwaj potrącił rowerzystkę na ulicy Mickiewicza. Kobieta zginęła na miejscu

2015-05-13, Autor: Tomek Matejuk
Do tragicznego wypadku doszło w środowy wieczór, około godziny 19.30, na ulicy Mickiewicza. Rowerzystka wpadła tam pod tramwaj linii 17. Niestety kobieta zginęła na miejscu.

Reklama

Jak informują pracownicy Centrum Zarządzania Kryzysowego w magistracie, na ulicy Mickiewicza, nieopodal zbiegu z aleją Paderewskiego, doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzystki przez tramwaj linii 17 jadący w kierunku centrum.

 

- Ulica Mickiewicza jest zablokowana, na miejscu działają służby - relacjonowała Małgorzata Szafran, rzecznik Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

Od około godziny 20.30 ruch samochodowy na Mickiewicza odbywa się już normalnie.

 

 

Tramwaje linii 9 i 17 dojeżdżają tylko do Stadionu Olimpijskiego. Między stadionem a Sępolnem kursuje autobusowa komunikacja zastępcza.

 

Przedstawiciele MPK wyjaśniają, że rowerzystka jechała ulicą Mickiewicza i na wysokości wjazdu na teren AWF chciała skręcić w prawo. Wtedy wjechała wprost pod tramwaj. Poniosła śmierć na miejscu.

 

Zarząd i pracownicy MPK złożyli kondolencje rodzinie i przyjaciołom ofiary.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~ja 2015-05-13
  21:14:19

  33 0

  Kto pisze takie artykuły? Tramwaj potrącił? To rowerzystka wjechała pod tramwaj, przecież on na bok nie ucieknie. Rowerzyści jeżdżą po ulicach ale w ogóle bez głowy i pojęcia o przepisach ruchu drogowego. Najgorsze jest ich "skakanie" z chodnika na ulice i odwrotnie, zwłaszcza przed maską samochodu.

 • ~pol 2015-05-13
  21:41:04

  25 0

  Wypadek zwłaszcza śmiertelny to przykra sprawa ale niestety racją jest że rowerzyście jeżdżą jak chcą.Uważam że powinni jednak przechodzić jakiś kurs przepisów ruchu drogowego.

 • ~ja2 2015-05-13
  21:49:18

  0 22

  Nie wiadomo, z czyjej winy był ten wypadek. Ale oczywiście jak zwykle to wszystko wina rowerzystów. Polecam przeczytać raport "Wypadki drogowe w Polsce w 2013 roku", szczególnie 31 stronę, na której jest tabelka "Wypadki drogowe wg pojazdu sprawcy". Rower 5,8%, reszta to pojazdy inne niż rower, w tym samochód osobowy 77,2%. Jakieś pytania?

 • ~Jak to? 2015-05-13
  22:59:08

  6 0

  @ja, chyba nie oczekujesz tytułu "tramwaj potrącony przez rowerzystkę"? Faktem jest, że rowerzystka została potrącona przez tramwaj. To z czyjej winy się to stało to całkiem inna kwestia.

 • ~GF 2015-05-13
  23:25:51

  0 6

  Rowerzyści jadą jak chcą, bo nie ma infrastruktury. Autem wszędzie dojedziesz po drodze, a na rowerze musisz kombinować - ścieżka, droga, czasami chodnik, gdy jest niebezpiecznie. A wy głąby-kierowcy dalej nie rozumiecie, że każdy rower na drodze/ścieżce to mniej samochodów na ulicach i mniejsze dla was korki. Uczyć się, czytać, sprawdzać jak to wygląda w innych miastach. Jest na świecie jakieś wydolne "miasto samochodowe", przyjazne dla mieszkańców?

 • ~Bartoszko 2015-05-14
  00:44:34

  0 8

  Spora liczba rowerzystów posiada też prawo jazdy. Także na przepisach powinni się znać. Kierowcy aut też przechodzą szkolenie żeby zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy a też jeżdżą jak chcą żeby było szybciej( nie zatrzymywanie się na zielonych strzałkach np., a wtedy już można potrącić rowerzystę przejeżdżającego przez ścieżkę rowerową). Duża liczba motorniczych też nie przestrzega sygnalizacji i jadą już na "czerwonym". Także przy każdym wypadku rowerzysty pisanie, że jest to jego wina i jaki to z niego cwaniak to przesada. Poza tym, Ci co piszą komentarze niech też posiądą wiedzę jakie prawa posiada rowerzysta a jakie obowiązki kierowca auta wobec rowerzysty, bo co drugi nie ma pojęcia i w dużej liczbie przypadków pretensje do rowerzysty są nie uzasadnione(oczywiście nie odnoszę się tu do tego konkretnego przypadku bo artykuł nie stwierdza jednoznacznie i nie wyjaśnia po której stronie leży wina).

 • ~Gość 2015-05-14
  09:19:14

  0 4

  I kierowcy i rowerzyści są po jednych pieniądzach!!! Każdy walczy na drodze zacięcie. Głównym problem jest brak dobrej infrastruktury. Niemal w każdym kraju europejskim działają metra czy kolejki naziemne, które rozładowują ruch samochodowy. Jeżeli mam połączenie bezkolizyjne z punktu A do punktu B, to w życiu nie wsiadłabym do samochodu. Zarówno autobus stoi w tych samych korkach co ja, a tramwaj tylko ciut szybciej pojedzie. Wówczas, ani rowerzyści, ani kierowcy nie mieliby problemu i wypadków też byłoby mniej.

 • ~komentator 2015-05-14
  13:35:37

  0 3

  Jak już chcecie się wypowiadać na temat czyja wina to proponuję zajrzeć do KD i zobaczyć kto ma pierwszeństwo w takich sytuacjach .

 • ~ja3 2015-05-14
  20:16:39

  2 0

  ~ja2 skoro powołujesz się na raport z 2013 to bądź łaskaw zajrzeć do statystyk z 2014 roku gdzie rowerzyści są na trzecim miejscu jako sprawcy wypadków po kierowcach i pieszych a przed kierowcami ciężarówek i motocyklistami. Jakieś pytania? http://www.wroclaw.pl/najlatwiej-o-wypadek-na-drodze-w-srody-i-czwartki

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.