zamknij

Biznes

To Rafał Dutkiewicz buduje kaplicę na cześć obwodnicy Wrocławia

2018-12-28, Autor: Marta Gołębiowska

Powstaje na Żernikach z barier energochłonnych na cześć autostradowej obwodnicy miejskiej, według projektu Zbigniewa Maćkowa. Kto był inicjatorem budowy kaplicy przy AOW? Rafał Dutkiewicz, były prezydent Wrocławia.

Reklama

Nietypowy, owalny obiekt powstaje przy skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej, Żernickiej i Płaskiej, tam, gdzie mieszkańcy Żernik domagają się budowy ronda. Do tej pory wiadomo było jedynie, że to kaplica wotywna (dziękczynna), poświęcona AOW. Autorem jej projektu jest Maćków Pracownia Projektowa. Kaplica ma być gotowa na początku stycznia - pojawi się tam krzyż, zostanie też podświetlona. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Nad realizacją czuwa parafia św. Wawrzyńca z Żernik. Pomysłodawca i inicjator powstania kaplicy nie ujawnił się od razu. Teraz okazuje się, że jest nim Rafał Dutkiewicz, były prezydent Wrocławia, urzędujący do listopada. Już jako osoba prywatna, wywiązuje się w ten sposób z przysięgi, którą złożył kilkanaście lat temu w Katedrze. Powiedział wtedy, że jeżeli doczekamy się budowy autostradowej obwodnicy Wrocławia, wybuduje przy niej kapliczkę. Jak widzimy, wcale nie żartował.

Fundatorami kaplicy jest kilka osób prywatnych. 

Kaplica na cześć AOW na Żernikach to...
Oddanych głosów: 1254

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 33

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Bartłomiej Sachanek 2018-12-29 14:52:19

  Może by najpierw skończyli całą WOW przez wysoką oraz domknęli ring Obwodnicy Śródmiejskiej w przekroju 2+2 pasy plus rezerwa na BUS/TRAM pas pośrodku. Czyli tzw. Aleję Wielkiej Wyspy oraz Aleję Olimpijską wzdłuż Paderewskiego do Korony wraz z mostem Olimpijskim oraz północny odcinek OS od Korony do Żmigrodzkiej ??? Dopiero potem lub w ogóle jakieś pseudopominiki stawiać.....???

  14 5
 • ~Rafał Czupryna 2018-12-30 15:06:50

  Dutkiewicz.....
  Ale dno.

  12 5
 • ~Jolanta Bejik 2019-01-16 23:01:19

  Popieram pana Rafała Czuprynę. A ta kaplica to będzie takie dno jak i on sam, będzie to jego pomnik i jego popleczników. Tylko trzeba sprawdzić tych pseudo inwestorów, a najlepiej pokazań ich z nazwiska i imienia, żeby przypadkiem tego gówna nie finansowali z państwowych pieniędzy. Najlepiej jakby to się zawaliło, może ktoś by to spychem rozpieprzył ot tak dla żartów, bo ludziom to nie będzie potrzebne.

  0 0
 • ~Andrzej Tomasz 2019-01-26 22:21:28

  Czy w naszym mieście nie ma innych potrzeb mieszkanców, niż budowa kaplic? To jest chore. Poza tym to nie Dutkiewicz zbuduje, tylko parafianie. Czemu w tym kraju jest takie ciśnienie na pomniki, nazwy ulic, kaplice, a nie zaspokajanie realnych potrzeb mieszkańców np. skuteczna walka ze smogiem.

  0 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Twoim zdaniem na koncerty powinny być wpuszczane tylko osoby zaszczepione?

Oddanych głosów: 201