Na sygnale

Wjechał w kilka samochodów. Był pijany [ZDJĘCIA]

2020-07-31, Autor: mh

39-latek wjechał w cztery zaparkowane samochody i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że agresywnie zachowujący się kierowca był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Reklama

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym osobowym volkswagenem mężczyźnie, który miał wjechać w zaparkowane auta.

Funkcjonariusze po rozmowie ze świadkiem ustalili rysopis i miejsce zamieszkania sprawcy zdarzenia. Na miejscu zastali zaparkowany samochód, który brał udział w kolizji.

Podczas interwencji kierowca i jego pasażerka zachowywali się agresywnie względem policjantów. Okazało się, że mieli w organizmie ponad 1.5 promila alkoholu. 39-latek od 2008 posiada zaś aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Wrocławianie trafili do aresztu.

– 39-latek odpowie przez sądem za spowodowania zdarzenia drogowego pod wpływem alkoholu, a także za kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo orzeczonych przez sąd środków karnych – mówi st. sierż. Paweł Noga z KMP we Wrocławiu.

Mężczyźnie może grozić kara nawet do 5 lat więzienia. Będzie też musiał pokryć koszty naprawy uszkodzonych pojazdów.

– Jego współtowarzyszka odpowie za znieważenie funkcjonariusza publicznego, a także za odmowę podania danych osobowych. Mogą jej za to grozić dwa lata więzienia – dodaje Noga.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~MiastoSmogu 2020-07-31
    10:20:49

    1 0

    Tam trochę nie ad rem - w tle widzę samochody zaparkowane na chodniku. To jak to jest, że samochód może jeździć po drodze/jezdni, ale także parkować/stać na chodniku służącym do chodzenia ( chodnik - chodzenie, jezdnia - jeżdżenie, tu polski jest dość logiczny i konsekwentny), ale pieszy po jezdni iść lub na niej stać nie może? Trochę tak trzeci świat

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.