Panthers sięgają po doświadczonego Litwina. Renaldas Macevicius we Wrocławiu
0

Boże Narodzenie przyniosło kibicom Panthers Wrocław dobrą nowinę. Pierwszego dnia Świąt podpisano kontrakt z nowym zawodnikiem - pochodzący z Litwy Renaldas Macevicius wzmocni wrocławską formację obronną.

2018-12-27 3796 Autor: prochu
Igrzyska uśmiechu. Wspomnienie The World Games 2017 z punktu widzenia wolontariuszy
0

Wolontariusze. Ludzie, bez których żadna duża impreza sportowa nie może się odbyć. Wyjątkiem nie były igrzyska sportów nieolimpijskich - The World Games 2017. "Igrzyska uśmiechu" to książka dwóch autorów - Mateusza Kulejewskiego i Macieja Piaseckiego - którzy podczas TWG 2017 wystąpili w roli press officerów. Koordynując działania swojej grupy wolontariuszy, w intensywnym, turniejowym okresie poznali od podszewki, jak szlachetna i niewdzięczna zarazem, jest rola wolontariusza.

2018-12-27 4280 Autor: prochu
Przełomowy rok dla Dominika Zadory. W styczniu najważniejsza walka w karierze
0

To będzie dla niego przełomowy rok pod względem sportowym. Dominik Zadora (21-7), wojownik Fightera Wrocław, już 12 stycznia stanie do najważniejszej walki w karierze. Jego rywalem na gali FEN w Lubinie będzie Łukasz Pławecki.

2018-12-27 7371 Autor: Andrzej Gliniak
Developres Rzeszów za silny dla siatkarek Volley Wrocław
0

Developres SkyRes Rzeszów pokonał Volley Wrocław 3:0 w meczu 11. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne Marka Solarewicza nawiązały walkę w drugim i trzecim secie sobotniego spotkania, jednak nie były w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

2018-12-26 3188 Autor: prochu
Zacięty, pięciosetowy pojedynek na koniec roku. Gwardia pokonała BBTS [RELACJA]
0

Po niezwykle zaciętym spotkaniu wrocławscy Gwardziści pokonali BBTS Bielsko-Biała 3:2. Najlepszy występ w tym sezonie zaliczył Michał Superlak, który mecz zakończył ze statuetką MVP. Na koniec roku kibice w hali Gwardii zobaczyli widowisko na najwyższym poziomie.

2018-12-26 3046 Autor: prochu
Wrocławskie Rozmowy o Sporcie (odc.3) - wydanie świąteczne
0

Tym razem do Wrocławskich Rozmów o Sporcie zaprosiliśmy nie jednego, a aż piętnastu gości, z którymi rozmawialiśmy - wyjątkowo - nie o sporcie, a o Świętach Bożego Narodzenia. Co chciałby pod choinką znaleźć Marcin Robak? Co należy do świątecznych obowiązków Dariusza Śledzia? Jaka jest ulubiona potrawa Norberta Kulona, a co najchętniej zjada Agata Dobrowolska?

2018-12-25 4279 Autor: Paweł Prochowski
FutureNet Śląsk minimalnie przegrywa w meczu na szczycie [RELACJA]
0

Po niespełna 11 minutach w Łańcucie koszykarze FutureNet Śląska Wrocław przegrywali już różnicą 23 punktów (11:34). Podopieczni Radosława Hyżego w końcu wrócili na właściwe tory i stopniowo zmniejszali przewagę Sokoła, aż w czwartej kwarcie doprowadzili do remisu. Niestety, w zaciętej końcówce lepsi byli miejscowy, którzy ostatecznie wygrali 82:79.

2018-12-23 3837 Autor: prochu
Sensacja w Polkowicach! Ślęza wygrywa w derbowym starciu z CCC! [RELACJA, ZDJĘCIA]
0

Koszykarki Ślęzy Wrocław sprawiły ogromną niespodziankę! Podopieczne Arkadiusza Rusina w derbach Dolnego Śląska pokonały na wyjeździe faworyzowany zespół CCC Polkowice 54:51. Dla polkowiczanek była to pierwsza porażka w tym sezonie. Kluczem do cennego zwycięstwa była czwarta kwarta, wygrana przez 1KS różnica 13 "oczek" (19:6).

2018-12-22 4074 Autor: prochu
Sześć sparingów i zgrupowanie w Turcji. Śląsk zaprezentował plan przygotowań
0

Czwartkowym meczem z Pogonią Szczecin piłkarze Śląska Wrocław zakończyli zmagania w tym sezonie. Wrocławianie wrócą do zajęć na początku stycznia - po ponad dwutygodniowym urlopie - a podczas okresu przygotowawczego rozegrają sześć meczów kontrolnych. Trzy z nich podczas obozu w tureckim Belek.

2018-12-22 4258 Autor: prochu
Trzysta meczów Mariusza Pawelca w ekstraklasie
0

Ostatni domowy mecz Śląska w tym roku - w minioną niedzielę z Koroną Kielce - był meczem nr 300 w najwyższej klasie rozgrywkowej dla obrońcy WKS-u, Mariusza Pawelca.

2018-12-22 3240 Autor: prochu