zamknij

Wiadomości

43 nowe przypadki koronawirusa na Dolnym Śląsku

2020-04-04, Autor: mh

W piątkowy wieczór wojewoda dolnośląski poinformował o 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Są wśród nich osoby z Wrocławia.

Jak informuje biuro prasowe wojewody, nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, oleśnickiego, wołowskiego, górowskiego, jeleniogórskiego, kłodzkiego, głogowskiego, ząbkowickiego, lwóweckiego i lubańskiego.

Reklama

W sumie na Dolnym Śląsku zakażonych koronawirusem jest już 400 osób.  

Na terenie województwa dolnośląskiego ponad 4598 osób zostało objętych kwarantanną lub izolacją, a ponad 2316 objęto nadzorem epidemiologicznym. Ponad 270 osób hospitalizowano ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19.

Czy ograniczyłeś wychodzenie z domu do koniecznego minimum?
Oddanych głosów: 5571

Fakty i mity o koronawirusie. Co o nim wiesz? [QUIZ]

Fakty i mity o koronawirusie. Co o nim wiesz? [QUIZ]

W połowie grudnia rozpoczęła się epidemia koronawirusa, wywołującego chorobę zakaźną. To wtedy stwierdzono pierwsze przypadki zachorowań w Chinach. Teraz koronawirus jest już obecny nie tylko w Azji, ale też w Ameryce, Afryce, Australii i Europie. Sprawdź, czy to, co o nim wiesz, jest oparte na faktach.

Rozwiąż quiz

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~~~Zet 2020-04-03 22:03:28

  „Izrael ma szczepionkę i nie podpisał konwencji przeciw broni biologicznej, a rząd PiS-u nie jest świadomy w czym uczestniczy!” - mówi A. Jędrzejewski [The Jerusalem Post ogłasza, że w ciągu kilku tygodni żydzi będą mieli szczepionkę: https://www.jpost.com/health-science/israeli-scientists-in-three-weeks-we-will-have-coronavirus-vaccine-619101 Konwencja o zakazie rozprzestrzeniania broni biologicznej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja_o_broni_biologicznej]

  8 0
 • ~~~Zet 2020-04-03 22:06:42

  Zdaniem posła K. Bosaka pomysł głosowania korespondencyjnego i propozycja Jarosława Gowina o przedłużeniu kadencji prezydenta Dudy, to blef, którego celem jest prowokowanie opozycji i przerzucenie na nią odpowiedzialności za wzrost napięcia politycznego.
  Odnosząc się do rządowej tarczy antykryzysowej Bosak zwrócił uwagę na fakt, że nie ma w niej żadnych zapisów zakazujących bankom wprowadzanie w umowach zmian niekorzystnych dla klientów, którzy będą chcieli skorzystać z wakacji kredytowych. Takie rozwiązanie wprowadzono na Węgrzech, ale w Polsce klienci stają wobec szantażu ze strony banków i w efekcie będą musieli dopłacić, żeby skorzystać z pomocy w sytuacji kryzysowej. Rząd nie zadbał o obywateli. Zadbał o banki, które zarobią kosztem kredytobiorców wykorzystując ich dramatyczną sytuację wywołaną epidemią koronawirusa.

  8 0
 • ~~~Zet 2020-04-03 22:08:00

  Poseł K. Bosak pytany o wprowadzoną kwarantannę ze względu na epidemię koronawirusa i o to, czy lekarstwo nie jest gorsze od choroby, Bosak stwierdził, że „poruszamy się po omacku” ze względu na brak kompleksowych analiz. – Mamy bardzo mało danych i są sprzeczne teorie co do tego, jakie stosować środki zapobiegawcze. Niektórzy mówią, że powszechna kwarantanna jest ok, inni mówią, że powinna być punktowa kwarantanna, a ludzie, którzy nie są w grupie ryzyka powinni normalnie pracować zachowując środki ostrożności – powiedział poseł Konfederacji podkreślając, że jego zdaniem powszechną kwarantannę można utrzymać przez kilka tygodni, a nie miesięcy.
  – Utrzymywanie kwarantanny przez kilka miesięcy to byłoby zabójstwo gospodarcze całego narodu. Nie możemy dopuścić do sytuacji, że więcej będzie samobójstw z powodu utraty pracy i bankructw niż śmierci z powodu epidemii – powiedział Bosak. Stwierdził, że jego zdaniem zbliżamy się do granicy destabilizacji państwa i społeczeństwo zaczyna to odczuwać. – Zaraz narośnie nam bunt społeczny i z tego też może wynikać ten pęd PiS-u do wyborów – wyjaśnił. Odnosząc się do obostrzeń wprowadzanych przez rząd Bosak stwierdził, że stają się coraz bardziej absurdalne i „rząd się pogubił”, a restrykcje wprowadzane są bez podstawy prawnej.

  9 0
 • ~~~Zet 2020-04-03 22:10:12

  Poseł Janusz Korwin-Mikke zarzucił rządzącym, że przy pomocy tarczy antykryzysowej mordują gospodarkę. Nazwał ich „idiotami” i stwierdził, że w innych krajach, wprowadzających drastyczne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa, również rządzą idioci. Korwin wskazał, że większość Polaków zetknie się z koronawirusem w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a 80% nawet tego nie zauważy lub przechoruje bardzo lekko. Osoby starsze narażone na ciężki przebieg choroby powinny uzyskać pomoc w odizolowaniu się, a reszta ma działać normalnie. – Ludzie w sile wieku są niezagrożeni bardziej niż grypa. Gospodarka ma normalnie pracować, a wy ja mordujecie – stwierdził poseł Konfederacji.

  9 0
 • ~~~Zet 2020-04-04 00:48:53

  "Szanowni Państwo, szanowni rządzący – memento mori do urny nędzy i urna jego mać" – mówi w nagraniu burmistrz Wieruszowa, pokazując czym skończą się dla wielu ludzi wybory. Film robi furorę w sieci.
  "Mieszkańcom Wieruszowa zazdrościmy burmistrza" – piszą internauci.

  8 0
 • ~~~Zet 2020-04-04 00:52:16

  Ministerstwo Zdrowia zmieniło godzinę podawania danych o koronawirusie. Komunikaty, które do tej pory były wydawane przed wydaniem "Wiadomości" z TVP(iS), są teraz publikowane o 21:00. W ten sposób Polacy, którzy jeszcze oglądają główny program propagandowy PiS, nie dowiadują się prawdy ile osób w danym dniu zmarło.
  Z "Wiadomości" nie można się też dowiedzieć, jaka jest prawdziwa skala zniszczeń w gospodarce, które powstałą w wyniku koronawirusa.
  Jest tam za to chwalenie władzy i ataki na opozycję.
  W końcu dwa miliardy złotych na coś poszły!

  8 0
 • ~~~Zet 2020-04-04 00:59:29

  Kaczyński i Morawiecki powinni się zapaść ze wstydu pod ziemię. Czeski rząd pokazał jak się pomaga narodowi. Opieka nad dziećmi podwyższona do 13 lat, zamknięta firma otrzymuje rekompensatę 80% kosztów. Państwo przygotowuje umowę z bankami na odroczenie wszystkich kredytów prywatnych i firmowych, hipotek itp. Spokojnie to Czechy, nie Polska – napisał jeden z internautów.
  A w Polsce od kilku dni trwa masowe zamykanie i zawieszanie działalności firm, drastycznie przed Świętami rośnie bezrobocie. Zaczyna się też wypłacanie pieniędzy z firmowych kont i ucieczka od złotówki, przez co drastycznie rosną kursy walut.

  8 0
 • ~~~Zet 2020-04-04 01:45:42

  Czy to czarny humor?
  Rząd zakazał wstępu do lasu!!!
  Czyżby bał się partyzantki?
  Czekamy teraz na obozy resocjalizacyjne ....

  8 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy naprawy torowisk powinny być prowadzone nocą?
Oddanych głosów: 627