Wiadomości

Rafał Dutkiewicz poparł rywalkę Jacka Sutryka. "Wrocław potrzebuje zmiany"

2024-04-02, Autor: g

- 7 kwietnia będę głosował na panią Izabelę Bodnar i bardzo mocno namawiam wrocławian, aby też tak zrobili. Udzielam bardzo zdecydowanego wsparcia - oznajmił dziś były prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Jednocześnie podkreślił, że podtrzymuje swoją ostrą krytykę działań Jacka Sutryka.

Reklama

Rafał Dutkiewicz już na początku marca jasno dał do zrozumienia, że w tych wyborach nie poprze Jacka Sutyka, choć sam był przecież pomysłodawcą jego kandydatury w 2018 roku. Teraz Dutkiewicz za to przeprosił i zaapelował do urzędującego prezydenta, by ten wycofał się ze startu w wyborach. - Lista kontrowersji związanych z Jackiem Sutrykiem jest bardzo długa. Teraz afera z Collegium Humanum, w której występuje, wcześniej niejasności wokół zakupu domu, rady programowe w spółkach, likwidacja stanowiska architekta miejskiego. I tak można wyliczać. Obniżyła się jakość zarządzania miastem. Bardzo wiele złej krwi wprowadzono w miejski obieg - przekywał Dutkiewicz na początku marca w rozmowie z Money.pl. - Jestem winien wrocławianom duże przeprosiny. Bardzo serdecznie przepraszam za Jacka Sutryka. Pięć lat wystarczy. Basta. Król jest absolutnie nagi - podkreślił były prezydent.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

- Kilka tygodni temy wypowiedziałem się bardzo zdecydowanie na łamach Money.pl. W całej rozciągłości podtrzymuję tę opinię i to co wówczas powiedziałem - ogłosił dziś Rafał Dutkiewicz.

- Mamy rok 2024, zbliżamy się do kolejnych niezwykle ważnych wyborów. Uznałem, że powinienem powiedzieć wrocławianom na kogo będę głosował w tych wyborach, a tym samym udzielić bardzo wyraźnego wsparcia - dodał. - 7 kwietnia będę głosował na panią Izabelę Bodnar i bardzo mocno namawiam wrocławian, aby też tak zrobili. Udzielam bardzo zdecydowanego wsparcia. Jestem absolutnie przekonany, że Wrocław potrzebuje zmiany. Jestem przekonany, że kandydatka Trzeciej Drogi jest znakomitą alternatywą - powiedział Rafał Dutkiewicz.

Oceń publikację: + 1 + 177 - 1 - 113

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~przemo1033 2024-04-02
  19:54:35

  14 6

  Nie wiem czy ona . Jednak zgodzę się że Wrocław potrzebuje zmiany. Świeżej krwi. Nie chodzi że Sutryk był bardzo zły. Jak powiadał Zdrojewski. Chodzi o to że on , Sutryk, nie jest już w stanie nas pchać do przodu. Miasto potrzebuje nowej wizji. Komunikacja, kultura, sztuka, nauka, szkolnictwo, śmieci. Jakby potrzebuje nowych wizji i porządku , nowego zarządzania w postaci logiki i odwagi. A nie schowania się w gabinecie. Szczególnie odważniejszych wizji w zakresie komunikacji.

 • ~Vis 2024-04-02
  22:47:54

  21 3

  I ona ma być tą "zmianą"? Przecież to kontynuacja linii dążenia do... niczego.

  Polecam odwiedzić oficjalną stronę kampanii pani Bodnar, gdzie jest przedstawiony jej "program". 0, słownie: ZERO, konkretów. Tylko slogany: niskie emisje, wydarzenia kulturalne, kolej podmiejska... Bleh, bleh. Identyczny program można by wstawić zamieniając w nim słowo "Wrocław" na "Łódź", "Poznań", czy "Konin" - i nic więcej nie trzeba by było zmieniać!

  Przecież to jakiś żart! Polityk startujący w wyborach, który nie postuluje żadnej konkretnej inwestycji, żadnego konkretnego projektu. Jakiej zmiany po tym mielibyśmy oczekiwać..?

 • ~mieszkaniec200 2024-04-03
  18:33:43

  7 8

  Vis, Program ? dla ludzi którzy myślą że Adam Bodnar jest kobietą i startuje we Wrocławiu ? Dla wrocławskiego "zaścianka" według kandydatki program pewnie nie jest potrzebny.
  Generalnie to chyba tylko Sutryk chyba mają jakiś program, a programem całej reszty jest to że kandydat się nie nazywa Sutryk.

 • ~Vis 2024-04-04
  23:27:38

  1 1

  mieszkaniec200 - masz rację co do "targetu wyborczego". To raczej szara masa, która nie oczekuje bilateralnej umowy. Po prostu zagłosuje na kogo im każe trend...

  Ale nie zgodzę się co do braku programu innych kandydatów. Grzechnik ostatnio zadeklarował budowę wiaduktu na Karkonoskiej i poszerzenie Zwycięskiej, co jest jak najbardziej osiągalne.

  Prigan ekspansję terytorialną i wstrzymanie wyprzedaży gruntów deweloperom do czasu ustalenia właściwych planów miejscowych. Michalaka nieco poniosło z 71 konkretami i rozpoczęciem działań na rzecz budowy metra... Ale to wszytsko są jakieś konkrety za którymi się opowiadają: "będę to realizował".

  A Pani Bodnar..? "Będę współpracować". No tak...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.