Wiadomości

Autobus nie zatrzymuje się na przystanku. "Kierowca boi się, że dostanie mandat"

2024-04-17, Autor: Klaudia Kłodnicka

Kuriozalna sytuacja we Wrocławiu. Autobusy linii 114 jadące w kierunku centrum nie zatrzymują się na przystanku "Armii Krajowej" na wysokości Selgrosa, choć przystanek ten jest w rozkładzie. Kierowcy go omijają, bo - chcąc zjechać z buspasa - musieliby przejechać przez linię ciągłą. - Boją się mandatu - słyszymy w MPK.

Reklama

Sytuację opisała autorka fanpage "Wredny autobus z Wrocławia". - Autobusy linii 114 nie zatrzymują się na przystanku "Armii Krajowej" w kierunku Galerii Dominikańskiej - czytamy. Dlaczego? Bo jak informuje poniżej MPK kierowcy boją się przekraczać ciągłej linii. Przystanek jest oznaczony jako "NŻ" - czyli "na życzenie". Wybraliśmy się na miejsce i sprawdziliśmy. Autobus nie zatrzymał się mimo wyraźnego sygnału pasażerów.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

MPK w przesłanej odpowiedzi winą za całą sytuację obarcza miasto. Twierdzi, że za wszystkim stoi złe oznakowanie. - Powodem zaistniałej sytuacji jest złe oznakowanie. Kierowca po zrealizowaniu przystanku Armii Krajowej NŻ nie ma możliwości przejazdu na lewy pas w buspas, ponieważ na jezdni jest linia ciągła. Kierujący obawiają się, że po przejechaniu przez linię ciągłą mogą otrzymać mandat oraz faktu, iż w chwili wystąpienia kolizji policja ukara kierowcę autobusu - słyszymy w Biurze Obsługi Pasażera MPK.

Pytania w tej sprawie przesłaliśmy do wydziału inżynierii miejskiej, który we wrocławskim ratuszu zajmuje się m.in. organizacją ruchu drogowego. Od poniedziałku nikt nam nie odpowiedział.

 

 

Oceń publikację: + 1 + 110 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~marianjebudu 2024-04-17
    17:03:24

    13 11

    A od kiedy to autobus ma obowiązek jechać buspasem? I tak buspas 50 metrów od tego przystanku się kończy, więc nie rozumiem tego pier*olenia o konieczności wracania na buspas.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.