zamknij

Wiadomości

Kolejne zmiany personalne. Hala Stulecia będzie miała nowego prezesa

2019-03-20, Autor: Marcin Torz

Andrzej Baworowski w czwartek ma zostać odwołany z funkcji prezesa Hali Stulecia. Taką decyzję podjął osobiście prezydent Jacek Sutryk. W czwartek zbiera się rada nadzorcza spółki i dopełnione zostaną formalności. Poznaliśmy też nazwisko nowego szefa przedsiębiorstwa.

Andrzej Baworowski kierował Halą Stulecia (a dokładnie spółką Hala Ludowa) przez 6 lat. Nie można mu odmówić prężnego działania, przedsiębiorstwo nie funkcjonowało źle. Jednak prezydent Jacek Sutryk uznał, że czas na zmiany. A jaki był ich powód? W urzędzie, na razie, nabierają wody w usta. Nikt nie chce oficjalnie podać przyczyny rozstania z Baworowskim.

Reklama

Jeden z najważniejszych urzędników powiedział nam jednak, że cieniem na pracy Baworowskiego kładzie się jego konflikt ze Sławomirem Onufrejowem, restauratorem, który prowadzi lokalne gastronomiczne na terenie Hali.

- Tego jest za dużo. Mam wrażenie, że prezes skupił się nie na rozwoju spółki, a na walce z nim. To wygląda na prywatne animozje, a na te w miejskiej spółce nie ma miejsca – powiedział nam nasz rozmówca.

Konflikt trwa już wiele miesięcy. W skrócie chodzi o to, że Baworowski chciał, żeby Onufrejów nie prowadził już swoich restauracji. W sądzie trwa kilka procesów w tej sprawie – jedne wytoczył restaurator, inne Hala Stulecia. Ostatnio Baworowski mógł się jednak w tej batalii pochwalić sporym sukcesem: sąd (pierwszej instancji, restaurator zapowiada apelację) zdecydował, że Onufrejów ma opuścić zajmowane lokale.

Najwyraźniej jednak nie uratowało to posady Baworowskiego. Kto go zastąpi? - Mogę potwierdzić tylko tyle, że jutro zbiera się rada nadzorcza spółki – mówi Przemysław Gałecki, rzecznik magistratu.

My jednak ustaliliśmy, że będzie to Jakub Grudniewski, prezes Convention Bureau, spółki, która zajmuje się organizacją różnych konferencji i spotkań. - To znakomity menedżer, świetnie sprawdził się w pracy. Młody, energetyczny, wiążemy z nim spore nadzieje – słyszymy od jednego z urzędników.

Oceń publikację: + 1 + 28 - 1 - 23

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~wwroclawianka 2019-03-20 10:01:50

  Baworowski chciał odnieść sukces jako prezes hali niszcząc najemcę, chciał sam prowadzić gastronomię na hali, zatrudnił kucharza i od tego czasu gnębił najemce( zakazy kary, kłamstwa ) utrudniał mu jak tylko mógł z całym sztabem pracowników ,dał mu 5 wypowiedzeń z różnych powodów ,a nóz jakieś zadziała w sadzie , a wszystko za publiczne pieniądze, . Jedyny sukces jaki w życiu odniósł to zniszczył człowiekowi biznes i jeszcze tym się przechala .Wstyd dla miasta,
  CAŁA TA HISTORIA TO NIEZŁY MATERIAŁ NA REPORTAŻ !!!!

  11 49
 • ~obywatelPL 2019-03-20 10:25:10

  Panie Prezydencie wrocławianie cieszą się że Pan czyści Wrocław ze starych układów, Baworowski był złym człowiekiem z manią wielkości ,
  jeżeli to prawda co robił z najemca to najemca powinien wrócić i należy mu pomóc , Czy tacy prezesi ponoszą jakąś kara oprócz utraty stanowiska, bo najemca zapewne stracił dużo pieniędzy ale tego się nie bierze pod uwagę, Proszę rozliczyć prezesa i nie zamiatać tematu pod dywan .

  11 39
 • ~AlicjaBozek 2019-03-20 13:53:06

  No tak, prezes musi odejść, bo jako jedyny przeciwstawiał się zarabianiu milionów kosztem Hali przez prywaciarza. Przez lata Hala sama nie mogła prowadzić gastronomii i na tym zarabiać, bo restaurator był chroniony przez Ratusz (ma też restaurację w Rynku i tam się spotykali urzędnicy miejscy). Do tego doszło, że Ratusz nakazał zapłacić 3 MILIONY odszkodowania dla Onufreja- i na to prezes dał kategoryczne veto. Wszystko wiedzą, co się działo pracownicy Hali, jesteśmy zniesmaczeni tym, że A. Baworowski, który jedyny dbał o finanse i dobro Hali musi odejść - to jest dopiero materiał na REPORTAŻ.

  54 12
 • ~marfi 2019-03-20 14:12:32

  Jedyny Prezes, który chciał zrobić wreszcie porządek w tym miejscu- wizytówce miasta i szkoda, że Urzędnicy Miejscy tego nie zauważają! Szkoda, że nie zauważyli jak 'znany restaurator' nie przestrzega podstawowych zasad PPOŻ, PUP, nie wspominając o jedzeniu, które jak na rangę miesjca jest naprawdę słabe (mrożone, robione z proszku i najtańszych zamienników) ale nie ma co się dziwić, skro nikt nie chce tam pracować. Taki 'znany restaurator' - chyba z awantur i picia przy barze...
  Oby nowy Prezes szybko się nie poddał, bo to miejsce już dawno powinno mieć innego najemcę!

  25 11
 • ~wwroclawianka 2019-03-20 15:11:58

  Panie w hali nic nie robia , zarabiaja kase to bronią prezesika a teraz s boją sie o swoje posadki mam nadzieję że nowy prezes przewietrzy to towarzystwo wzajemnej adoracji. Czy to prawda ze Tymoteusz Tudaj zwolniony przez Dudkiewicza ,wrócił do hali i pracuje jako konsultant ,
  Prezesik od kilku lat chciał prowadzic gastronomię dlatego gnebił najemce i chciał go wywalić na bruk bo przeciez prezesowi wszystko wolno jak coś mu sie zachce to zniszczy człowieka wszelkimi sposobami bo w tym kraju jak ktoś zarabia w swojej firmie to jest wróg publiczny, pan prezes kierował się zawiścią i bał sie jedynie o swój tyłek Prezesik powinien zapłacić za zniszczenie firmy najemcy z własnych pieniędzy to by inaczej śpiewał.

  10 48
 • ~Marek Świerk 2019-03-21 21:29:59

  B. Prez. Dutkiewicz będąc na L4 (po pojedynku z tramwajem) w restauracjach hali spotykał się z gminną klasą próżniaczą

  5 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz, że przy nowych inwestycjach mieszkaniowych powinno powstawać mniej miejsc parkingowych?
Oddanych głosów: 558