Edukacja i nauka
Konferencja na temat cyberprzemocy w DSW
W czwartek, 27 października, w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej odbędzie się konferencja „Przemoc w cyberprzestrzeni jako lustro relacji w świecie społecznym”. W wydarzeniu weźmie udział kilkuset uczniów, pedagogów i nauczycieli dolnośląskich szkół. Organizatorami wydarzenia są Przedstawicielstwo Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu, Fundacja Dom Pokoju oraz Wydział Nauk Pedagogicznych.
Hejt, trolling, cyberbullying, to tylko wybrane przejawy cyberprzemocy, aktów nienawiści i dyskryminacji w internecie. Publikowane w raportach wyniki badań pokazują, że co drugi nastolatek doświadczył negatywnych zdarzeń w sieci, a wielu z nich jest nieświadomymi swojego zachowania agresorami. Internet stał się środowiskiem codziennego życia młodzieży. Powszechnie dostępne narzędzia, łatwość docierania do znacznej grupy odbiorców i anonimowość spowodowały, że coraz częściej są źródłem, i miejscem do szerzenia nienawiści, przemocy i dyskryminacji.
O godzinie 09:30 konferencję rozpocznie wykład inaugurujący, na temat „Przemoc rówieśnicza – co działa, co nie działa a co szkodzi w profilaktyce”, który wygłosi prof. dr. hab Jacek Pyżalski. Następnie będzie mozna posłuchać panelistów – Dorotę Whitten z Fundacji Dom Pokoju, która opowie o „deficycie uznania” jako źródle problemów społecznych czy Jakuba Kusia z USWPS, którego panel będzie dotyczył faktów i mitów świata wirtualnego. Organizatorzy przewidzieli równiez panel ekspercki oraz dwie tury warsztatów.
Centrum Konferencyjne DSW zaprasza już w czwartek, 27 października.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Zmarł kapitan Armii Krajowej i jeden z pierwszych studentów Politechniki Wrocławskiej
2732 -
Ekspertka z UPWr radzi: Jak smażyć świąteczne potrawy, by były zdrowsze?
2683 -
Prof. Zielonka: nie ma narządu, którego smog nie uszkadza
2109 -
Wrocławska uczelnia wybrała nową radę. To jej druga kadencja [SKŁAD]
1313 -
Biblioteka UWr otwarta po przerwie w ramach tzw. Wolnego Dostępu [ZDJĘCIA, WIDEO]
1057
Najczęściej komentowane
-
Prof. Zielonka: nie ma narządu, którego smog nie uszkadza
1 -
Jedyny taki mikroskop w Polsce. Wrocławska uczelnia kupiła go za 6,5 mln zł [ZDJĘCIA, WIDEO]
0 -
Zimowa rekrutacja 2021 na PWr. Szukają chętnych 63 kierunki
0 -
Dorota Sumińska: Zwierzęta tak samo chorują i umierają z powodu smogu [WYWIAD]
0 -
Naukowiec z Wenezueli tworzy zespół badawczy na Politechnice Wrocławskiej
0
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alertSonda
Czy sprzedaż książki "Mein Kampf" w celach innych niż naukowe powinna być zakazana?
Oddanych głosów: 221