Edukacja i nauka
Naukowa konferencja o tym, czy stajemy się cyborgami
– Rozmaite biotechnologie, powstanie wirtualnych rzeczywistości, rozwój protetyki i robotyki, a także wzrastająca zdolność manipulacji genetycznej spowodowały, że granice między tym, co ludzkie a tym, co nie-ludzkie stały się płynne i niejednoznaczne – twierdzą badacze Snaz i Weaver. Rodzi się pytanie, czy przez to, że istoty ludzkie są nieodłącznym elementem świata technologii, stajemy cyborgami. Naukowcy, badacze i artyści przylecieli do Wrocławia, aby wziąć udział w międzynarodowej konferencji „The 10th Beyond Humanism Conference”.
We Wrocławiu trwa międzynarodowa konferencja „The 10th Beyond Humanism Conference, która skupia badaczy i artystów zainteresowanych trans-, post- i metahumanizmem. W konferencji biorą udział min. socjolog z University of Warwick prof. Steve Fuller, francuski filozof prof. Bernard Stiegler oraz niemiecki muzyk Sven Helbig. Obradom będą towarzyszą prezentacje projektów artystycznych i koncert muzyczny.
– Od lat marzyłem o ściągnięciu tej konferencji do Wrocławia – mówi przewodniczący komitetu organizacyjnego prof. DSW dr hab. Jan Stasieńko. – Społeczność sieci naukowej ‘Beyond Humanism Net’ jest niezwykle barwna i prężna intelektualnie, a interdyscyplinarność badaczy tam skupionych pokazuje, jak nośne są obecnie idee post- i transhumanizmu. W trakcie konferencji będziemy gościć nie tylko filozofów, ale również medioznawców, badaczy bio-artu, literaturoznawców i filmoznawców, jak również socjologów, politologów i prawników”. – dodaje.
Organizatorem tegorocznej jubileuszowej edycji wydarzenia pod szczególnym hasłem „Cultures of the Posthuman” jest Wydział Nauk Społecznych i Technicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Dotychczasowe sesje organizowane były między innymi w Rzymie, Madrycie i Seulu. Wydarzenie potrwa do soboty, 21 lipca w Centrum Konferencyjnym DSW przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. Udział w wydarzeniu jest odpłatny, ale zapewniona jest bezpłatna transmisja online.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Zmarł kapitan Armii Krajowej i jeden z pierwszych studentów Politechniki Wrocławskiej
2988 -
Prof. Zielonka: nie ma narządu, którego smog nie uszkadza
2399 -
Wrocławska uczelnia wybrała nową radę. To jej druga kadencja [SKŁAD]
1722 -
Biblioteka UWr otwarta po przerwie w ramach tzw. Wolnego Dostępu [ZDJĘCIA, WIDEO]
1500 -
Zimowa rekrutacja 2021 na PWr. Szukają chętnych 63 kierunki
1379
Najczęściej komentowane
-
Prof. Zielonka: nie ma narządu, którego smog nie uszkadza
1 -
Hydropolis wyróżnione w prestiżowym konkursie
0 -
Przyszli inżynierowie już na studiach robią projekty dla firm
0 -
Jedyny taki mikroskop w Polsce. Wrocławska uczelnia kupiła go za 6,5 mln zł [ZDJĘCIA, WIDEO]
0 -
Zimowa rekrutacja 2021 na PWr. Szukają chętnych 63 kierunki
0
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alertSonda
Czy odczuwasz, że w ostatnich latach, we Wrocławiu poprawiła się jakość powietrza?
Oddanych głosów: 582