Koszykarki Ślęzy zagrały w reprezentacji Polski

2016-11-17, Autor: prochu

Agnieszka Śnieżek i Agnieszka Skobel zagrały w reprezentacji Polski w sparingowym dwumeczu z Niemcami.

W pierwszym meczu, rozegranym w środę w Wałbrzychu, Polki przegrały 60:75. Biało-Czerwone przespały pierwszą kwartę, którą przegrały 9:23 i mimo wielu prób nie dogoniły już rywalek. Agnieszka Skobel rzuciła w tym meczu 10 punktów, natomiast druga z wrocławianek - Agnieszka Śnieżek cztery "oczka".

Z kolei w czwartkowym rewanżu, który odbył się także w Wałbrzychu, ale był już zamknięty dla publiczności, Polki zaprezentowały się zdecydowanie lepiej. Od samego początku grały skuteczniej w ataku i defensywie, w efekcie czego objęły kilkunastopunktowe prowadzenie. Na początku czwartej kwarty Biało-Czerwone wygrywały już 30 punktami, jednak w końcówce Niemki nieco zmniejszyły straty i ostatecznie Polska wygrała 74:57. Liderem Polek była Agnieszka Skobel, która zdobyła 19 punktów, a Agnieszka Śnieżek dołożyła sześć "oczek".

W najbliższą środę - 23 listopada - podopieczne Teodora Mołłowa zagrają ostatni mecz eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy, a ich rywalem będzie Belgia. Sytuacja Biało-Czerwonych nie jest najlepsza, ale wciąż mają szanse na awans. Muszą jednak wygrać najbliższe spotkanie.

Polska - Niemcy 60:75 (9:23, 20:14, 16:19, 15:19)
Polska: Pawlak 16, Trzeciak 11, Skobel 10, Misiuk 8, Poboży 7, Śnieżek 4, Żukowska 2, Szajtauer 2, Adamowicz 0, Bujniak 0, Schmidt 0

Polska - Niemcy 74:57 (24:11, 23:10, 19:17, 8:19)
Polska: Skobel 19, Pawlak 18, Schmidt 9, Śnieżek 6, Radomska 6, Szajtauer 6, Adamowicz 3, Podgórna 3, Bujniak 3, Poboży 1, Rembiszewska 0, Żukowska 0