zamknij

Festiwal strzelecki we Wrocławiu! Śląsk wygrywa po nieprawdopodobnym meczu
0

Siedem goli, prowadzenie zmieniające się kilka razy, zwroty akcji, dramaturgia. Jeśli ktoś obstawiał, że w tym meczu będzie tyle bramek, to można go uznać prawdziwym ekspertem. Śląsk Wrocław po golu w ostatnich minutach pokonał u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:3.

2021-04-20 693 Autor: Bartosz Królikowski
Powrócić do wygrywania u siebie. Piłkarski Śląsk poszuka trzech punktów w starciu z Podbeskidziem
0

Piłkarze Śląska Wrocław przegrali w tym sezonie tylko jeden mecz na własnym boisku, ale ostatnio mają problemy z wygrywaniem na Stadionie Wrocław. W 2021 roku triumfowali tam tylko raz, a obecnie notują serię trzech domówek bez zwycięstwa. Bardzo potrzebnych w walce o europejskie puchary punktów WKS poszuka teraz w starciu z walczącym o utrzymanie Podbeskidziem Bielsko-Biała.

2021-04-20 549 Autor: Bartosz Królikowski
Gwardia postawiła bardzo trudne warunki, ale pierwszy półfinał dla Politechniki Lublin
0

Tylko w tym jednym meczu siatkarze Gwardii ugrali z LUK Politechniką Lublin więcej setów niż w dwóch starciach z nimi w sezonie zasadniczym, ale to nie wystarczyło. Gwardziści przegrali na wyjeździe z lublinianami 2:3 i w półfinałowej rywalizacji do dwóch zwycięstw przegrywają 0:1.

2021-04-19 417 Autor: Bartosz Królikowski
Bieg Firmowy 2021: już ponad 8 tys. zgłoszonych uczestników. Zapisy trwają!
0

Tegoroczna edycja Biegu Firmowego zapowiada się wyjątkowo. Specjalna hybrydowa forma eventu póki co zdaje egzamin, gdyż liczba uczestników przekroczyła 8200 osób, co już jest lepszym wynikiem od zeszłorocznego. Zapisy trwać będą jeszcze ponad 3 tygodnie.

2021-04-18 662 Autor: bk
Poland Business Run 2021. Zapisy na bieg ruszają już w maju
0

We wrześniu już po raz dziesiąty w historii ruszy Poland Business Run, czyli bieg dla pracowników firm z całego kraju w celach charytatywnych. Fundacja o bliźniaczej nazwie, która organizuje event, ogłosiła oficjalną datę startu zapisów na tegoroczną edycję, która z uwagi na COVID-19 będzie miała specjalną, hybrydową formę.

2021-04-17 695 Autor: bk
Koniec marzeń o finale. Koszykarski Śląsk po raz trzeci przegrywa z Zastalem i zagra o brąz
0

Pokazali charakter, grali do samego końca, lecz to było za mało. Koszykarze Śląska Wrocław po raz trzeci przegrali z Zastalem Zielona Góra (75:80) i ponieśli porażkę w półfinałowej rywalizacji. Tym samym WKS czeka walka o brązowy medal.

2021-04-16 902 Autor: Bartosz Królikowski
Podział punktów po walce do końca. Śląsk Wrocław remisuje w Zabrzu
0

Zarówno piłkarze Śląska jak i Górnika walczyli o zwycięstwo do ostatnich minut, ale gol na wagę triumfu ostatecznie nie padł. Piłkarski WKS zremisował z Zabrzu z Górnikiem 1:1, notując piąty mecz z rzędu bez porażki, w tym czwarty remis.

2021-04-16 647 Autor: Bartosz Królikowski
Administracja Śląska Wrocław zmienia siedzibę. Co dalej z Oporowską?
0

Piłkarski Śląsk Wrocław oficjalnie przeniósł swoją administrację do biur Stadionu Wrocław, opuszczając tym samym Oporowską 62 po wielu dekadach użytkowania. Stary stadion WKS-u wciąż będzie pełnił rolę centrum treningowego.

2021-04-16 4684 Autor: Bartosz Królikowski
Maratonu czas start. Śląsk jedzie odczarować stadion w Zabrzu [ZAPOWIEDŹ]
0

Przed piłkarskim Śląskiem ostatnia, bardzo intensywna część sezonu. Wrocławianie w przeciągu najbliższego tygodnia rozegrają trzy mecze, a w ciągu miesiąca łącznie aż sześć spotkań. Po przyzwoitym początku pod wodzą Jacka Magiery WKS będzie chciał wykonać kolejny krok do przodu. Tym razem o punkty powalczą na wyjątkowo niewdzięcznym dla Śląska terenie w Zabrzu z będącym w kryzysie Górnikiem Zabrze.

2021-04-16 633 Autor: Bartosz Królikowski
Wyróżnienie dla piłkarza Śląska. Piotr Celeban w Galerii Legend Ekstraklasy!
0

Najskuteczniejszy obrońca w historii Ekstraklasy, rekordzista pod względem występów w Śląsku Wrocław w Ekstraklasie, były reprezentant Polski, a od teraz również członek Galerii Legend Ekstraklasy. Pełna tytułów kariera Piotra Celebana właśnie wzbogaciła się o kolejny, bowiem znalazł się on w wybranej przez kibiców i ekspertów trójce piłkarzy za lata 2011-20, którzy trafili do Galerii Legend Ekstraklasy.

2021-04-15 1015 Autor: Bartosz Królikowski
Tym razem bez większych szans. Śląsk ponownie przegrał z Zastalem
0

Koszykarski Śląsk Wrocław znów słabszy od Zastalu Zielona Góra. Wrocławianie tym razem nie byli w stanie na dłuższą metę przeciwstawić się mistrzom Polski i przegrali 76:87. Tym samym Zastal prowadzi już 2:0, a WKS jest jedną porażkę od przegrania półfinałowej rywalizacji.

2021-04-14 855 Autor: Bartosz Królikowski
Utalentowany Łotysz kolejnym „gościem” w Betard Sparcie Wrocław
0

Aby jeszcze lepiej zabezpieczyć się na wypadek wykrycia w zespole koronawirusa, Betard Sparta Wrocław zakontraktowała jeszcze jednego, trzeciego już, „gościa”. Będzie nim utalentowany 18-letni Łotysz Francis Gusts, mogący pełnić rolę zawodnika u24.

2021-04-14 591 Autor: Bartosz Królikowski
Szło dobrze… aż do ostatniej kwarty. Koszykarski Śląsk przegrał pierwszy mecz z Zastalem
0

Koszykarze Śląska Wrocław przegrali pierwszy mecz półfinałowej rywalizacji z Zastalem Zielona Góra 90:97. Wrocławianie przez trzy kwarty grali z mistrzami Polski jak równy z równym, a nawet długimi fragmentami lepiej, ale o porażce zadecydowała ostatnia kwarta.

2021-04-13 845 Autor: Bartosz Królikowski
Czas na rozgrywkę ostateczną. Koszykarski Śląsk zawalczy z mistrzami w półfinale EBL
0

Punkt kulminacyjny sezonu 2020/21 Energa Basket Ligi nadszedł. Cztery zespoły, co najmniej 20 dni zaciętej rywalizacji o medale, a na koniec jeden mistrz Polski. Koszykarze Śląska Wrocław dotarli do półfinału EBL i w Ostrowie Wielkopolskim zawalczą o pierwszy od 13 lat medal dla wrocławskiej męskiej koszykówki. Tu poziom trudności wzrasta do maksimum. Zwłaszcza, że ich półfinałowym rywalem będzie obrońca tytułu, dominator fazy zasadniczej, Zastal Zielona Góra.

2021-04-13 892 Autor: Bartosz Królikowski
Piłkarskie lato ze Śląskiem Wrocław. WKS zorganizuje piłkarskie obozy dla najmłodszych
0

Śląsk Wrocław coraz mocniej inwestuje w rozwój młodzieży, dlatego klubowa Akademia wyszła z kolejną inicjatywą skierowaną do młodych adeptów futbolu. W nadchodzące lato zorganizowany wakacyjny obóz Śląsk Football Camp dla dzieci urodzonych w latach 2009-2014.

2021-04-12 705 Autor: bk
Półfinał jest ich! Gwardia Wrocław po raz drugi lepsza od Norwida Częstochowa
0

Siatkarze Gwardii Wrocław mieli do zgryzienia znacznie twardszy orzech niż w pierwszym meczu, ale ponownie podołali wyzwaniu. Wrocławianie pokonali w Hali Orbita zespół Norwida Częstochowa 3:2, przypieczętowując swój awans do półfinału Tauron 1. Ligi!

2021-04-12 691 Autor: Bartosz Królikowski
Charytatywny bieg dla Janka
0

W maju uczestnicy Wrocławskiego Biegu Akademickiego pobiegną dla Janka, podopiecznego fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Z uwagi na trwającą epidemię bieg na dystansach 5 i 10 km będzie odbywał się online. Uczestnicy już teraz mogą wykupić pakiety startowe, z których cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie chłopca.

2021-04-11 681 Autor: bas/mat.prasowe
Przed przerwą bardzo ładnie, po przerwie… no mniej. Podział punktów w meczu przyjaźni
0

Mecz o dwóch obliczach. Emocjonująca, ofensywna pierwsza połowa i dość jałowa druga. Piłkarze Śląska Wrocław zremisowali na Stadionie Wrocław 1:1 z Lechią Gdańsk, w pierwszym domowym meczu pod wodzą Jacka Magiery.

2021-04-10 870 Autor: Bartosz Królikowski
Poprzeczka w górę, po dobrym początku. Śląsk podejmuje Lechię Gdańsk [ZAPOWIEDŹ]
0

Od zwycięstwa i to wyjazdowego grę pod wodzą nowego trenera rozpoczęli piłkarze Śląska Wrocław. Jacek Magiera nie bał się w Białymstoku wprowadzić wielu zmian już na start swej przygody z WKS-em i opłaciło się. Jednak teraz poprzeczka idzie wyżej, bowiem do Wrocławia przyjeżdża zespół w znacznie lepszej formie od Jagiellonii, a mianowicie zaprzyjaźniona Lechia Gdańsk.

2021-04-10 934 Autor: Bartosz Królikowski
Pewny triumf na inaugurację. Betard Sparta wygrywa z Apatorem Toruń
0

Bez większych problemów z Apatorem Toruń uporali się żużlowcy Betard Sparty Wrocław. Na inaugurację sezonu, wrocławianie pewnie pokonali torunian 51:39 w meczu na Stadionie Olimpijskim.

2021-04-09 1004 Autor: Bartosz Królikowski
Play-off rozpoczęte w świetnym stylu. Gwardia rozbiła na wyjeździe Norwid Częstochowa!
0

Od efektownego zwycięstwa grę w fazie play-off rozpoczęli siatkarze Gwardii Wrocław. Zawodnicy Marka Lebedewa nie dali szans Norwidowi Częstochowa w ich własnej hali, wygrywając 3:0. Znaleźli się tym samym o krok od awansu do półfinału.

2021-04-09 926 Autor: Bartosz Królikowski
Nieprawdopodobny horror, ale z happy-endem. Śląsk Wrocław w półfinale Energa Basket Ligi!
0

Emocjami które mieliśmy nie tylko w tym spotkaniu, ale całej tej rywalizacji, można by obdzielić kilka innych. Śląsk Wrocław po istnym koszykarskim thrillerze pokonał po dogrywce Trefl Sopot 83:81 i awansował do półfinału Energa Basket Ligi, wygrywając ćwierćfinał 3:1!

2021-04-07 1534 Autor: Bartosz Królikowski
Jeszcze nie teraz. Koszykarski Śląsk pokonany w Sopocie
0

Pierwsza szansa na ostateczny awans do półfinału niewykorzystana. Koszykarze Śląska Wrocław przegrali na wyjeździe po dogrywce z Treflem Sopot 90:92. Tym samym stan ćwierćfinałowej rywalizacji to aktualnie 2:1 dla WKS-u.

2021-04-05 1169 Autor: Bartosz Królikowski
Zwycięski debiut Jacka Magiery. Piłkarski Śląsk wygrywa w Białymstoku!
0

Piłkarze Śląska Wrocław wygrali pierwszy mecz wyjazdowy od listopada, pokonując w Białymstoku Jagiellonię 1:0. Tym samym udany debiut zaliczył nowy trener WKS-u Jacek Magiera.

2021-04-05 1250 Autor: Bartosz Królikowski
Mecz nowego rozdania. Śląsk Wrocław zagra z Jagiellonią Białystok [ZAPOWIEDŹ]
0

Poniedziałek Wielkanocny będzie w tym roku wyjątkowo ważnym dniem dla Śląska Wrocław. Piłkarski WKS oficjalnie wkracza w erę Jacka Magiery, którą wrocławianie na pewno chcą rozpocząć od zwycięstwa. Zwłaszcza wyjazdowego, co w tym wypadku miało by dodatkowy wymiar. Podobnie sprawy mają się w Jagiellonii, która jest obecnie w momencie przejściowym i szukania tożsamości.

2021-04-05 1209 Autor: Bartosz Królikowski
Floryda królestwem Huberta Hurkacza. Wrocławianin zwycięski w Miami!
0

Pochodzący z Wrocławia Hubert Hurkacz pokonał Włocha Yannika Sinnera 7:6(4) 6:4 i triumfował w turnieju ATP Masters 1000 w Miami. To absolutnie największy sukces w karierze polskiego tenisisty, który już niedługo zaowocuje jego najwyższym dotychczasowym miejscem w światowym rankingu.

2021-04-04 1103 Autor: Bartosz Królikowski
Zwycięski marsz Hurkacza trwa. Wrocławianin w finale Mastersa w Miami!
0

On się nie zatrzymuje! Hubert Hurkacz rozegrał znakomity mecz i pokonał rozstawionego z czwórką Rosjanina Andrieja Rublowa 6:3 6:4 w półfinale turnieju Masters w Miami. Awansował tym samym do swojego pierwszego finału zawodów tej rangi.

2021-04-03 1703 Autor: Bartosz Królikowski
Do półfinału jeden krok. Koszykarski Śląsk ponownie wygrywa z Treflem Sopot!
0

Koszykarze Śląska Wrocław ponownie pokonali w Hali Orbita Trefl Sopot, lecz tym razem znacznie wyżej, bowiem aż 91:72. Tym samym wrocławianie prowadzą już 2:0 w ćwierćfinale Energa Basket Ligi i są o jedno zwycięstwo od awansu do półfinału.

2021-04-02 1417 Autor: Bartosz Królikowski
Wielki sukces Huberta Hurkacza! Polak w półfinale turnieju ATP 1000 w Miami
0

Florydzki klimat ewidentnie służy wrocławskiemu tenisiście. Hubert Hurkacz sensacyjnie pokonał Greka Stefanosa Tsitsipasa 2:6 6:3 6:4 i awansował do półfinału turnieju ATP 1000 w Miami. To jeden z jego największych sukcesów w karierze.

2021-04-02 1108 Autor: Bartosz Królikowski

Czy wierzysz, że trzecia fala epidemii koronawirusa będzie ostatnią?