KSB: Sukces wrocławskich kadetów

2011-06-27, Autor: Piotr Kolisko
Wrocławscy kadeci wzięli rewanż za porażkę seniorskiego zespołu ogrywając Sielsię Rybnik w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W meczu o trzecią lokatę i awans do finałowego turnieju KSB Wrocław zwyciężyło drużynę z Kędzierzyna-Koźla i tym samym znalazło się w gronie najlepszych zespołów kategorii kadet w naszym kraju.

W dniach 23-25 czerwca nasz drużyna kadetów rozgrywała turniej półfinałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody rozgrywane były na boiskach w Żorach i Rybniku. KSB Wrocław w grupie zmierzyło się z drużynami Rybnika i Jastrzębia Zdroju.

Wcześniej w pierwszym meczu zawodnicy KSB pokonali nieoczekiwanie Silesię Rybnik 16:6. Wcześniej rybniczanie pokonali jednym punktem Jastrzębie Zdrój, z którymi KSB Wrocław przegrał 18:8. W tej sytuacji wszystkie drużyny miały tyle samo zwycięstw, a o końcowej kolejności decydowała ilość straconych obiegów (punktów).

Wrocławianie awansowali z drugiego miejsca do półfinałów, gdzie niestety ulegli drużynie Żor. W spotkaniu o 3 miejsce, które wiązało się z awansem do finałowego turnieju nasz zespół pokonał Kędzierzyn-Koźle 16:6 sprawiając tym samym olbrzymią niespodziankę w całym turnieju.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNIKOM I TRENEROM (Jakub Garbacz, Bogumił Niegosz i Marek Kubiszewski)