zamknij

Wiadomości

Miasto częściowo wycofuje się z wakacyjnego rozkładu jazdy

2019-07-02, Autor: mgo

Mimo wakacji cztery linie tramwajowe będą kursować z taką samą częstotliwością jak w czasie roku szkolnego. Taką decyzję podjął prezydent Jacek Sutryk z uwagi na potrzeby osób, które mimo okresu urlopowego korzystają z MPK Wrocław niemal codziennie.

Od poniedziałku, 8 lipca, do kursowania co 12 minut wrócą tramwaje czterech linii: 3 (Księże Małe – Leśnica), 6 (Krzyki – Kowale), 7 (Klecina – Poświętne) oraz 10 (Leśnica – Biskupin).

Reklama

Nie jest to wybór przypadkowy - są to linie długie, łączące północ miasta z południem i jego zachód ze wschodem. Niewykluczone, że to nie koniec zmian. 

– Komunikacja miejska jest dla ludzi, dla pasażerów. Dlatego, obok tych pozytywnych zmian w kursowaniu tramwajów, na polecenie prezydenta Jacka Sutryka, na bieżąco monitorujemy także stopień zapełnienia poszczególnych linii autobusowych. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy reagować w taki sposób, aby jeszcze bardziej usprawnić transport autobusowy – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

MPK Wrocław zapowiada, że w przyszłości MPK będzie analizowało możliwość rezygnacji z wprowadzania wakacyjnego rozkładu jazdy w obecnym kształcie, badając napełnienia w tramwajach i autobusach.

Przypomijmy, że wakacyjny rozkład jazdy obowiązuje od soboty, 22 czerwca i zakłada, że tramwaje konkretnych linii będą przyjeżdżać na przystanki co kwadrans, ze względu na mniejszą liczbę pasażerów, spowodowaną końcem roku szkolnego i akademickiego. 

Oceń publikację: + 1 + 35 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Zuzanna Bińczyk 2019-07-03 09:35:38

  Może w ogóle nie zmieniać na wakacje? Po co zmieniać na przystankach rozkłady? Poza tym ludzie jeżdzą do pracy przez cały rok tak samo...

  7 4
 • ~otto 2019-07-04 00:00:38

  Zuzanno:
  1. Letni rozkład wcale nie wprowadza jakiś dużych zmian
  2. Jest to okres urlopowy. co przekłada się na frekwencję w pojazdach
  3. Uczniowie i studenci stanowią około 1/3 pasażerów i oni w lato nie mają zajęć lekcyjnych
  Zatem letni rozkład trochę ograniczający kursy jest zwyczajnie rozsądny. Stosuje się go od lat i nic złego z tego nie wynika, a niektórzy nawet nie zauważają, że on funkcjonuje.

  5 4
 • ~Rosen 2019-07-04 09:22:15

  Dojeżdżający codziennie zmianę odczuwają - dłużej trzeba czekać na na przystanku, przesiadki trwają dłużej, w rezultacie czas dojazdu "Door-to-door" znacząco się wydłuża.
  Następna sprawa - podczas roku szkolnego wielu rodziców tłumaczy że musi dojeżdżać samochodem bo dowozi dzieci - w wakacje mogliby zrezygnować z auta i jechać autobusem ale to się nie stanie bo częstotliwość kursowania ich raczej zniechęci.
  Więc jednak coś złego z tych zmiana wynika - zniechęcenie do komunikacji zbiorowej, utrwalenie przekonania że samochodem jest szybciej.

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz, że kampania przed II turą wyborów prezydenckich była brutalna?
Oddanych głosów: 23