Reklama

Niepełnosprawni intelektualnie wspierają medyków. 20 tys. posiłków w czasie epidemii

19/03/2021 09:47

W ramach akcji Wrocławskiego Parku Technologicznego i Cafe Równik od początku listopada 2020 r. do personelu medycznego Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego w ramach wsparcia w codziennej walce z epidemią koronawirusa trafiło już 20 tys. posiłków. 

– Doceniamy ciężką pracę naszych medyków. W ramach podziękowania i wsparcia zamówiliśmy codzienną dostawę ciepłych posiłków do Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego u naszych przyjaciół z Cafe Równik, których wsparła działająca na terenie kampusu WPT firma KINIA – mówi Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.


Od początku akcji, przez cztery miesiące, udało się dostarczyć na Koszarową 20 tys. posiłków. Obiady dla medyków przygotowywał zespół działającej na terenie wrocławskiego Nadodrza klubokawiarni Cafe Równik, w której jako kelnerzy i barmani pracują osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Reklama

– Pandemia pokazała, jak ważna jest solidarność i praca dla dobra wspólnego. Współpraca z WPT pozwoliła nam przetrwać ten czas, poruszyła nasze serca i umysły. Nasi podopieczni odebrali ją jako wielką szansę dla siebie. Początkowo towarzyszyła nam niepewność, bo nasi pracownicy byli przygotowani do kelnerstwa, a nie kucharstwa. Daliśmy jednak radę, a nasz zespół szybko opanował kuchenne czynności - opowiada prof. Małgorzata Młynarska, prezeska Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji, które prowadzi Cafe Równik.


I dodaje, że przygotowywanie obiadów dla medyków pozwoliło ekipie Równika na zachowanie dobrej kondycji psychicznej, utrzymanie radosnej atmosfery i rozwinięcie umiejętność działania zespołowego. - Był to jak dotąd najlepszy okres terapii przez pracę w Równiku – przyznaje. 

Reklama

W akcję zaangażowana była również działająca w WPT firma cateringowa KINIA, która nie tylko przygotowywała posiłki, ale też odpowiadała za logistykę dostaw.


– Zlecenie od WPT było i jest dla nas ogromnym wsparciem, w niezwykle trudnym dla branży gastronomicznej czasie pandemii. Mieliśmy też dzięki niemu możliwość poznania wspaniałej ekipy Cafe Równik. Sama mam dziecko z niepełnosprawnością - to mój syn Adaś, który właśnie skończył roczek. Poznałam wspaniałych ludzi, którzy swoją pracą i zaangażowaniem pokazywali niejednokrotnie, że potrafią i chcą być potrzebni, a przy okazji dali mi nadzieję na lepsze jutro dla mojego syna – mówi Kinga Gogacz, właścicielka firmy cateringowej KINIA.


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości