Piłka nożna: \"Biała Gwiazda\" zaświeciła

2009-10-05, Autor: Piotr Kolisko
Piłkarze Wisły Kraków wywieźli trzy punkty ze stadionu przy Oporowskiej.

Spotkanie z Wisłą Kraków miało być dla Śląska szansą na przełamanie złej passy. Wygrana wrocławian z liderem znacznie oddaliłaby ich od końca tabeli. Jednak boisko zweryfikowało nadzieję piłkarzy Śląska, wynik 3:1 dla Gości był najmniejszym wymiarem kary dla zawodników z Oporowskiej.

Po raz kolejny okazało się, że luka na pozycjach napastników w zespole Tarasiewicza jest ogromna. Dobre momenty zanotował aktywny Spahić oraz notujący kolejny dobry występ Vazgec. Śląsk już od 24. minuty spotkania grał w osłabieniu gdyż po faulu na Brożku boisko opuścił Celeban. Pięć minut później padł pierwszy gol dla Wisły jego strzelcem był Brożek, który wykorzystał szkolny błąd Łukasiewicza.

Po przerwie na boisku pojawił się Gancarczyk, który miał być lekarstwem na indolencję strzelecką WKS-u. Stało się jednak inaczej gdyż już od 57. minuty spotkania na tablicy wyników widniał rezultat 2:0. Tym razem w polu karnym doskonale odnalazł się Ćwieląg, który z bliskiej odległości pokonał Vazgeca. Śląsk przez cały czas prezentował słabą dyspozycję szczególnie jeśli chodzi o konstruowanie akcji ofensywnych.

Niefrasobliwość wrocławian wykorzystał Kirm, który urwał się obrońcom Śląska i podając do Małeckiego stał się współautorem trzeciego trafienia dla Wisły. Gdy na zegarze mijała 80. minuta meczu z pierwszego trafienia w meczu cieszyli się wrocławianie - bramkę z rzutu karnego zdobył Dudek.

"Biała Gwiazda" wróciła pod Wawel z trzema punktami i zapewnionym fotelem lidera natomiast dla wroclawian było to kolejne spotkanie, w którym niezdecydowanie i brak skuteczności przekreślił szansę zespołu na wygraną w meczu.

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 1:3 (0:1)

Bramki: Sebastian Dudek (80.- karny) - Paweł Brożek (29.), Piotr Ćwielong (57.), Patryk Małecki (77.)

Śląsk: Vazgeć – Socha, Celeban, Fojut, Pawelec – Mila, Łukasiewicz (46. J.Gancarczyk), Ulatowski (85. Biliński), Dudek, Spahić – Szewczuk.

Wisła: Pawełek – Pablo Alvarez, Marcelo, Głowacki, Piotr Brożek – Junior Diaz, Jirsak (90. Cantoro), Ćwielong (76. Łobodziński), Kirm – Małecki (90. Burliga), Paweł Brożek.