Piłka nożna: Ślęza znowu górą

2009-09-09, Autor: Piotr Kolisko
Ślęza Wrocław wygrala kolejny mecz

W spotkaniu 8 kolejki II Ligi gr. zachodniej Ślęza Wrocław podejmowała na własnym stadionie GKS Tychy. Lepsi okazali się gospodarze zwyciężając 1:0 a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 33 minucie spotkania Zbigniew Wójcik. Warto odnotować, iż był to dopiero pierwszy strzał Ślęzy w spotkaniu. Utrata bramki wpłynęła mobilizująco na zawodników GKS-u, którzy w dalszej części spotkania raz po raz atakowali bramkę wrocławian, w której doskonale spisywał się Paukszt.

Poważnej szansy na podniesienie wyniku nie wykorzystał Onyekachi w 89 minucie meczu kiedy to mając na plecach dwóch obrońców obrócił się i strzelił obok bramki Kojdeckiego. To kolejne 3 punkty na koncie Ślęzy, która powoli zaczyna odrabiać straty będące wynikiem fatalnego startu w rozgrywkach. W najbliższych spotkaniach wrocławianie zmierzą się z Czarnymi Żagań i Lechią Zielona Góra. Oba spotkania Ślęza Wrocław rozegra na wyjeździe.

ŚLĘZA WROCŁAW - GKS TYCHY 1-0 (1-0)

1-0 Wójcik 33'

ŚLĘZA - Paukszt, Brusiło, Piwowar, Wójcik, Adamski, Bortnik (63' Szepeta), Jaskólski, Flejterski (77' Pruchnicki), Rejmer, Balicki (46' Kowal), Onyekachi.

Rezerwa - Jędrysiak, Donzo, Kątny, Synowiec.

GKS - Kojdecki, Odrobiński, Kopczyk (81' Wróbel), Masternak, Zadylak, Ankowski (46' Dębowski), Wania, Furczyk, Bizacki, Kasprzyk (60' Sieniawski), Żyła.