Wiadomości

Po Wrocławiu będzie jeździł tramwaj "Krzysztof Balawejder"? Jest oficjalny wniosek

2023-01-27, Autor: m

Na biurko prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka trafił wniosek o nadanie jednemu z wrocławskich tramwajów imienia Krzysztofa Balawejdera, zmarłego przed kilkoma dniami prezesa MPK Wrocław. Autorką wniosku jest radna klubu Forum Jacka Sutryka Agata Gwadera - Urlep.

Reklama

W swoim wniosku Agata Gwadera - Urlep nazywa Krzysztofa Balawejdera "wrocławskim wizjonerem" i "człowiekiem wielkiego serca". Pisze, że "swą działalnością wprowadził Wrocław na nowe tory funkcjonowania transportu zbiorowego". "Dobra, które wygenerował Krzysztof Balawejder nie sposób opisać w kilku słowach" - dodaje radna.

Radna Jacka Sutryka w swojej interpelacji proponuje, by imię Krzysztofa Balawejdera nosił nowy tramwaj typu Moderus Gamma, kursujący np. z Zajezdni Borek na Biskupin. - Są to miejsca, które w sposób wyjątkowy wpisały się w życie Krzysztofa Balawejdera - argumentuje. Jej wniosek na razie nie został rozpatrzony.

Krzysztof Balawejder zmarł 19 stycznia. Miał 44 lata.  - Nie miejcie ochoty dociekać dlaczego odszedł. Ciszej nad tym grobem, proszę - zaapelował wczoraj na Facebooku Jan Balawejder, ojciec zmarłego prezesa.

Czy nazwanie tramwaju imieniem Krzysztofa Balawejdera to dobry pomysł?Oddanych głosów: 3132

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 48

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~rododendron 2023-01-27
  20:40:15

  23 2

  Z całym szacunkiem dla zmarłego pana prezesa - ideą miało być nazwanie tramwajów imieniem postaci ważnych dla Wrocławia, mówił o tym sam pan prezes. Mamy Wandę Rutkiewicz, Edytę Stein, Adama Wójcika, Marię Koterbską, "Orzecha" i Andrzeja Waligórskiego. I na to wszystko Krzysztof Balewajder? Niewątpliwie pan prezes był barwną postacią, ale naprawdę aż tak ważną dla miasta, że chcą go uhonorować przed innymi?
  Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że wcale nie chodzi o pamięć i uhonorowanie, co raczej o zwyczajne umizgi wobec pana prezydenta i nabicie u niego punktów politycznych.

 • ~Krasnal Adamu 2023-01-28
  10:19:18

  19 1

  Gdy Balawejder żył, czytałem o nim same złe rzeczy. Teraz "santo subito"?

 • ~Lach 2023-01-28
  13:14:13

  19 1

  Ale "kolesiom" odbija! Niech Napiszą wniosek do Watykanu, żeby papież beatyfikował Balawejder, natychmiast, "santo, subito"!!!
  Przeprowadźcie referendum wśród załogi MPK, dajcie im się wypowiedzieć anonimowo, wtedy się dowiemy wszyscy prawdy, może będzie można wydać książkę "kwiatki prezesa MPK"... Napewno dowiemy się też, że nazwa tramwaju jego imieniem, nie ma racji bytu, ponieważ było by to poniżające dla ludzi, których imionami zostały już nazwane tramwaje. Nie róbcie tego, popełnicie błąd!!! Nie ośmieszajcie już bardziej tego miasta!!!

 • ~MiastoSmogu 2023-01-29
  16:02:30

  16 3

  O zmarłych podobno albo dobrze albo w ogóle. Tu wypada "w ogóle".

 • ~Maciek_Breslau 2023-01-29
  17:32:13

  3 13

  Faktem jest, że Gość zrobił wiele dobrego dla komunikacji w mieście, więcej niż jego poprzednicy przez wiele lat. Był w 100% oddany sprawie, co się praktycznie nie zdarza w swiecie politycznego złodziejstwa i leserstwa

 • ~jborman2 2023-01-30
  11:26:06

  13 2

  Każdy spóźniony i wykolejony tramwaj MPK Wrocław jest imienia Krzysztofa Balawajdera !!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.