Sport

Powstało Wrocławskie Forum Rzeczne. Chcą powołania oficera wodnego w naszym mieście

2015-11-27, Autor: jg
WFR to przedsiębiorcy, instytucje pozarządowe i osoby prywatne, które zaczynają mówić wspólnym głosem na temat przyszłości wrocławskich rzek. Od teraz wszyscy będą razem współpracować.

Reklama

Główną intencją przyświecającą Wrocławskiemu Forum Rzek jest integracja środowiska w celu nawiązania konstruktywnego dialogu z magistratem oraz instytucjami zarządzającymi rzekami, a także terenami do nich przyległymi, jak Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, Urząd Żeglugi Śródlądowej, Urząd Marszałkowski i inni. Ramowa deklaracja programowa forum została podpisana 10 listopada.

 

 

W ramach bieżących tematów, podejmowanych na zebraniach forum, omówiono potrzebę powołania „oficera wodnego”, na wzór już pracujących w Urzędzie Miejskim Wrocławia - oficerów pieszego i rowerowego.

 

Przedstawiciel będzie łącznikiem środowiska wodnego z instytucjami oraz urzędami, które mają wpływ na to, co dzieje się na rzekach we Wrocławiu. Forum wyłoniło również zespół roboczy, którego celem jest wspólne zorganizowanie w 2016 roku Dni Odry. Rzeki zasługują na święto również w ramach ESK 2016.

 

W planach jest też udział w otwartej debacie na temat kondycji i przyszłości rzek we Wrocławiu, która odbędzie się w styczniu w Krzywym Kominie. W spotkaniu udział mogą wziąć wszyscy, którym nie jest obojętne mądre i ciekawe wykorzystanie potencjału Wrocławskiego Węzła Wodnego. WFR spotyka się średnio co 2 tygodnie – zainteresowani dołączeniem do tej inicjatywy mogą pisać pod ten adres.

 

>Zobacz odezwę programową Wrocławskiego Forum Rzecznego.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~SUM 2015-11-23
  13:07:02

  2 0

  Bardzo dobra inicjatywa ! Niech społecznośc tez ma wpływ na zarzadzanie wodami w tym mieście

 • ~Piotrek 2015-11-27
  11:55:57

  3 1

  Świetnie, że w kręgu zainteresowania WFR jest nie tylko Odra, ale także inne rzeki, np. Oława i Widawa mają niezwykłe walory rekreacyjne ciągle niewykorzystywane, od szlaków rowerowych i pieszych po kajakowe, kąpieliska itp. Park Widawski k. mostu Dekarskiego to obecnie składowisko śmieci, a szkoda. Może wreszcie coś się zmieni na korzyść :)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak powinniśmy świętować 11 listopada?

Oddanych głosów: 1067