Rezerwy Panthers Wrocław wygrywają PLFA II

2016-11-02, Autor: prochu

Futboliści rezerw Panthers Wrocław pokonali w minioną sobotę Lakers Olsztyn 26:13 w finale Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II.

Mecz lepiej rozpoczął się dla wrocławian. W pierwszej kwarcie Pantery zdobyły 14 punktów, natomiast ich rywale ani jednego. Podobnie było w drugiej odsłonie, którą również wygrali przyjezdni, ale już nieco skromniej, bo 6:0. W trzeciej kwarcie Lakers w końcu się odgryźli i to oni wygrali tę część 6:0, ale wrocławianie kontrolowali przebieg spotkania i ostatecznie wygrali cały mecz 26:13.

Olsztynianie przegrali, ale także mieli powody do zadowolenia, bowiem awansowali do wyższej klasy rozgrywkowej - PLFA I. Promocję uzyskiwali zwycięzcy półfinałów, a Lakers niespodziewanie pokonali w nim Rhinos Wyszków 34:21 (Panters II Wrocław wygrali z Archers Bydgoszcz 43:0).