zamknij

Wiadomości

Rowerzystka zginęła pod kołami samochodu

2012-03-04, Autor: tm
W niedzielny poranek we Wrocławiu doszło do śmiertelnego wypadku. Rowerzystka zjechała z chodnika wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Kobieta zginęła na miejscu.

Reklama

Tragedia wydarzyła się na ulicy Krzyckiej w niedzielę około godziny 10 rano. W wypadku zginęła 62-letnia kobieta, która jechała na rowerze.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że rowerzystka nagle zjechała z chodnika na jezdnię pod koła nadjeżdżającej mazdy. Mimo reanimacji, nie udało jej się uratować.


Na miejscu wypadku pojawiła się policja i prokurator. Nie ma utrudnień w ruchu.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~qnik 2012-03-04 19:10:37

  Przykre to zdarzenie, ale można by wyeliminować wiele groźnych sytuacji wprowadzając obowiązek posiadania karty rowerowej dla wszystkich rowerzystów nie posiadających prawa jazdy. Wielu bowiem rowerzystów nie zna zasad ruchu drogowego....

  1 0
 • ~Gregor 2012-03-04 19:26:57

  Niestety to prawda. Sam jestem kierowcą i rowerzystą (bardzo aktywnym). Niestety wielu rowerzystów albo przepisów nie zna, albo z premedytacją je łamie. Smutne, ale prawdziwe...

  1 0
 • ~asd 2012-03-04 20:25:44

  I myślicie, że mając kartę, ludzie nie będą łamać przepisów?

  0 1
 • ~ 2012-03-04 22:29:52

  @ asd

  Będą nadal łamać, ale przynajmniej świadomie.
  Też nie rozumiem beznadziejności polskiego prawa. Przecież logika podpowiada, że kiedy korzystasz z ulicy jadąc czymkolwiek powinieneś znać przepisy. Dzisiaj równie dobrze rowerzysta, który nie ma prawa jazdy może poruszać się jak chce po ulicy, jechać pod prąd, wymuszać pierwszeństwo i zawsze może się wytłumaczyć tym, że nie zna przepisów prawa o ruchu drogowym. Totalna beznadzieja i bezprawie.

  1 0
 • ~joozek 2012-03-04 23:25:09

  Rowerzystom NIE WOLNO poruszać się po jezdni jeśli obok jest wytyczona oznakowana droga dla rowerów. Tymczasem cykliści śmigają po Legnickiej, po placu Społecznym i Mickiewicza wśród samochodów, A potem są takie efekty...

  1 0
 • ~loljonson 2012-03-05 01:18:00

  Znajomość przepisów da tyle samo co daje kierowcom notorycznie przekraczającym dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. A to, czy ginie osoba znająca przepisy czy nie, świadoma ich łamania czy nie, nie ma większego znaczenia, człowiek nie żyje. Można to minimalizować. Budowa przyjaznej rowerzystom sieci dróg rowerowych i egzekwowanie ograniczeń prędkości dla kierowców przez policję. W przeciwnym razie będzie tak jak teraz - rowerzysta na drodze w starciu z pędzącym samochodem szanse ma raczej niewielkie.

  0 1
 • ~ 2012-03-05 11:04:15

  Gdyby cały czas jechała ulicą, pewnie nie byłoby problemu - byłaby bardziej przewidywalna. Urojone bezpieczeństwo.

  0 0
 • ~benek 2012-03-06 13:19:15

  @qnik napisał Przykre to zdarzenie, ale można by wyeliminować wiele groźnych sytuacji wprowadzając obowiązek posiadania karty rowerowej dla wszystkich rowerzystów nie posiadających prawa jazdy. Wielu bowiem rowerzystów nie zna zasad ruchu drogowego....******Naiwne myślenie .Kobieta była w wieku emerytalnym i bez znajomości kodeksu do niego dotrwała.
  Kierowca zaś choć szkolony z powodu wieku 24 lat zabił i nic mu znajomość prawa nie pomogła w uniknięciu wypadku.
  Dodatkowo kartę rowerowa robi się w 15 minut odpowiadając na 3 pytania.np że jadący z prawej ma pierwszeństwo, że należy wystawiać rękę przy zamiarze skrętu i ze na chodniku piesi mają pierwszeństwo.Myślisz ze to więcej niż zdrowy rozsądek u osoby dorosłej ?W tym wypadku winna była ekipa MPWIK, która zostawiła pękniętą rurę dlatego woda zamarzła i był lód. Ponoć w niedzielę zaraz po wypadku awarię usunięto.  0 1
 • ~benek 2012-03-06 13:29:50

  @gregomc napisał: Niestety to prawda. Sam jestem kierowcą i rowerzystą (bardzo aktywnym). Niestety wielu rowerzystów albo przepisów nie zna, albo z premedytacją je łamie. Smutne, ale prawdziwe...
  -----Nie rozumiem dlaczego piszesz ze to rowerzyści przepisy łamią. Piesi i kierowcy to niby nie ? No i jakich to przepisów rowerzyści nie znają , bo z twojej wypowiedzi nic nie wynika gdyż jest bardzo nieprecyzyjna.
  Jak am znać przepisy 10 letnie dziecko które ma obowiązek jeździć po ulicy a kartę wolno wyrobić dopiero od 13 roku życia ?
  Jak ma znać przepisy 70-80 letni dziadek który robił prawko jak był młody a teraz ma sklerozę wiec może sobie czytać kodeks codziennie.Najwyraźniej w rok po kursie PJ kierowcy część przepisów zapominają.
  Nie będę ich tu teraz wymieniał bo lista jest długa. Należy najpierw wymagać znajomości przepisów od tych co zagrażają innym czyli od kierowców.
  Jak kierowca je pozna to często sam przesiadając się na rower będzie je znał.
  Przykładowo prawie wszyscy kierowcy wymuszają pierwszeństwo na przejeździe rowerowym oraz blokują je stając w kolejce do przejechania przez skrzyżowanie.

  0 1
 • ~benek 2012-03-06 13:33:12

  @asd napisał--I myślicie, że mając kartę, ludzie nie będą łamać przepisów? *******Oni pewnie myślą że nie będą zabijani przez tych co mają prawko a przepisy znali tylko na czas egzaminów.
  Bo czy można zabić rowerzystkę jeśli wyprzedza się ją w przepisowej odległości ponad jednego metra ?

  0 2
 • ~benek 2012-03-06 14:03:07

  @ shawuu napisał---Będą nadal łamać, ale przynajmniej świadomie. Też nie rozumiem beznadziejności polskiego prawa. Przecież logika podpowiada, że kiedy korzystasz z ulicy jadąc czymkolwiek powinieneś znać przepisy. Dzisiaj równie dobrze rowerzysta, który nie ma prawa jazdy może poruszać się jak chce po ulicy, jechać pod prąd, wymuszać pierwszeństwo i zawsze może się wytłumaczyć tym, że nie zna przepisów prawa o ruchu drogowym. Totalna beznadzieja i bezprawie.-----------Kolejny naiwny. Poczytaj statystyki policyjne to się przekonasz ze częściej sprawcami wypadków z rowerzystami są kierowcy mimo wbijania im do głowy kodeksu przez kilka miesięcy.Większość twojej wypowiedzi świadczy że nie znasz prawa. Nie sprawdza się znajomości przepisów ani u rowerzystów ani u pieszych ani u kierowców mimo że po kilkudziesięciu latach od uzyskania PJ kodeks zmienił się 20 razy.Cmentarze zawalone są ludźmi zabitymi przez kierowców znających prawo. Kierowca tego pojazdu jest tak młody że dopiero co uczył się przepisów a już zabił , zaś zabita była emerytką i całe życie jeździła rowerem bezpiecznie. Uczyć przepisów to trzeba dzieci w szkołach i nie tylko na kartę rowerową a osoby starsze sobie poradzą.
  I tak prawie wszyscy rowerzyści jeżdżą po chodnikach bo po jezdni się nie do co dowodzi i ten wypadek.


  0 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy północny odcinek obwodnicy śródmiejskiej powinien powstać?
Oddanych głosów: 309