Biznes
Srebrna wieża przy Dworcu Głównym otworzyła swoje podwoje. Są tam biura i baśniowy hotel
Budowa wielofunkcyjnego kompleksu na działce po dawnym dworcu PKS ruszyła dwa lata temu, ale szczegóły całej inwestycji długo trzymane były w tajemnicy. Poznaliśmy je dopiero w czerwcu zeszłego roku.
Zobacz także
- W obecnych czasach wiele inwestycji powstaje tylko na papierze. Dlatego czekaliśmy na moment, gdy będziemy mieć już załatwione wszystkie formalności. Teraz jest już projekt, jest wykonawca obiektu, jest operator części hotelowej, ruszyła też komercjalizacja - mówił wówczas Zbigniew Maćków, architekt, którego pracownia przygotowała projekt budynku.
Teraz Silver Tower Center, bo taką nazwę wybrano dla kompleksu, jest już gotowy. W czwartek 23 października został oficjalnie otwarty, a już od początku bieżącego miesiąca działa w nim trzygwiazdkowy hotel ibis Styles Wrocław Centrum, utrzymany w baśniowej stylistyce "Alicji z Krainy Czarów".
- Otwarcie Silver Tower Center jest ważnym wydarzeniem dla naszej firmy, to kolejny istotny krok w naszych biznesowych planach w Polsce i zagranicą. Wrocław to wyjątkowe miejsce, bardzo perspektywiczne i dynamicznie rozwijające się miasto, przyciągające wielu zagranicznych inwestorów. Cieszymy się, że mogliśmy tu zrealizować tak prestiżową inwestycję - mówi Oleg Vyshniakov, reprezentujący inwestora - ukraińską firmę Wisher Enterprise.
>Zobacz zdjęcia z otwarcia Silver Tower Center
Budynek liczy 14 kondygnacji (w części wysokiej) i ponad 25 tys. m kw. powierzchni użytkowej (w tym 16 tys. m kw. powierzchni najmu), a przestrzeń biurowa rozplanowana została na dwunastu kondygnacjach obiektu, w części niższej oraz wysokiej, o łącznej powierzchni około 7,5 tys. metrów kwadratowych.
- Swoje biuro będzie tu miał wrocławski oddział Luxoftu, międzynarodowej firmy z branży IT. Już wkrótce przeprowadzi się z dotychczasowej siedziby i zajmie docelowo trzy piętra, powierzchnię około 1800 metrów kwadratowych - tłumaczy Aleksandra Sikora, manager ds. najmu Silver Tower Center.
Jak mówi Aleksandra Sikora, na bardzo zaawansowanym etapie są też rozmowy z innymi firmami zainteresowanymi powierzchnią biurową. Zostały podpisane listy intencyjne i trwają ustalenia dotyczące rozwiązań technologicznych oraz aranżacji przestrzeni, po zakończeniu których finalizowane będą ostateczne umowy.
Jeśli natomiast chodzi o lokale w części handlowo-usługowej, na chętnych czekają jeszcze cztery pomieszczenia na parterze. Działa już restauracja Czary-Mary, na rogu od przyszłego roku funkcjonować będzie bistro dla pracowników biurowca i mieszkańców, a na zakupy można wybrać się do sklepu sieci Biedronka.
Przed budynkiem Silver Tower Center powstał przestronny publiczny plac z zielenią i małą architekturą, na którym w sezonie letnim będą mogły funkcjonować restauracyjne ogródki.
- Liczymy, że ten plac będzie żył i jednocześnie korelował z placem przed Dworcem Głównym - z jednej strony konkurował z nim, ale z drugiej wzmacniał się. Mamy nadzieję, że ludzie będą między tymi placami "przepływać" - tłumaczył w sierpniu Zbigniew Maćków.
Wyjątkową ozdobą placu jest zabytkowy słup ogłoszeniowy z lat 30. XX wieku, starannie odrestaurowany. Został umieszczony na rogu placu, przy skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Małachowskiego, i już wkrótce powróci do swojej pierwotnej funkcji.
Tagi: silver tower center, Zbigniew Maćków, ibis Styles, biurowce Wrocław, plac Konstytucji 3 maja, inwestycje biurowe Wrocław
Zobacz także
Komentarze (1):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
To centrum handlowe było niewypałem. Tyle z niego zostało. W jego miejscu powstanie nowe
12591 -
Sklep znika po 30 latach. Ludzie na Facebooku skrzykują się na ostatnie zakupy
6762 -
Neonet ogłasza upadłość. Co dalej z wrocławską siecią marketów ze sprzętem?
3133 -
Wybieramy zasłony i firanki do domu, czyli przegląd oferty produktów
227
Najczęściej komentowane
-
To centrum handlowe było niewypałem. Tyle z niego zostało. W jego miejscu powstanie nowe
1 -
Sklep znika po 30 latach. Ludzie na Facebooku skrzykują się na ostatnie zakupy
1 -
Wybieramy zasłony i firanki do domu, czyli przegląd oferty produktów
0 -
Neonet ogłasza upadłość. Co dalej z wrocławską siecią marketów ze sprzętem?
0
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~wrocławianiN 2015-03-18
23:20:31
To jeden z dwóch ostatnich takich słupów ogłoszeniowych we Wrocławiu. Po 1945 roku było ich kilkadziesiąt. Teraz pozostał ten uratowany przez pana Zbigniewa Maćkówa i ten stojący na placu Kościuszki. Trzeci z istniejących do niedawna został pocięty na części i wywieziony z gruzem na jakieś tereny podległe PKP przez firmę przebudowywującą plac przed Dworcem Kolejowym Wrocław Główny. Szkoda bo mógłby przy minimum wysiłku i decyzji pani konserwator miejskiej być przewieziony i stanąć np. na trawniku przed wejściem do Muzeum Architektury. Szkoda.