Wiadomości

Sutryk o swoich kontrkandydatach: współpracują ze środowiskami, które sprowadziły do Wrocławia nacjonalizm i ksenofobię

2018-05-21, Autor: Bartosz Senderek, Mariusz Huk

Jacek Sutryk w poniedziałek zadeklarował, że wystartuje w jesiennych wyborach na prezydenta Wrocławia. Podczas swojego pierwszego przemówienia obecny szef Departamentu Spraw Społecznych zapewniał, że chciałby, aby Wrocław był miastem otwartym i nowoczesnym. Polityk zaatakował też swoich kontrkandydatów z PiS i PO mówiąc, że wywodzą się z partii, której członkowie przyczynili się do sprowadzenia do miasta nacjonalizmu i ksenofobii.

Reklama

– Wybór pomiędzy kandydatką PiS-u i kandydatem PiS-u startującym z list Platformy Obywatelskiej nie może być jedyną poważną ofertą wyborczą dla mieszkańców tego miasta. Należy pamiętać, że zarówno pani Mirosława Stachowaik-Różecka, jak i pan Kazimierz Michał Ujazdowski, wywodzą się z partii, która współpracuje, albo której członkowie niebezpiecznie współpracują ze środowiskami, które sprowadziły do Wrocławia nacjonalizm i ksenofobię. Na to nie ma naszej zgody – mówił podczas swojego poniedziałkowego przemówienia Jacek Sutryk.

Jacek Sutryk jest wspólnym kandydatem środowiska Rafała Dutkiewicza, SLD i Nowoczesnej. Więcej o ogłoszeniu decyzji o wspólnym starcie można przeczytać tutaj.

Zobacz galerię

Czy Jacek Sutryk byłby dobrym prezydentem Wrocławia?
Oddanych głosów: 4948

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 109

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Rico 2018-05-21
  17:45:29

  6 32

  Popieram bo taka prawda. Wara PiS i POPIS! Nie chcemy we Wrocławiu tej nazi bakterii. Wrocław jest otwartym miastem i takim ma pozostać.

 • ~Sperek 2018-05-21
  17:48:14

  3 39

  Wrocław to miasto współpracy i otwartości .. Kandydat na prezydenta musi być kandydatem otwartym na ludzi a nie zamkniętym w ksenofobicznych ramach. Słowa uznania, partie boją się powiedzieć co tak na prawdę o tym myślą. Sutryk na szczęście jest niezależny.

 • ~Dariusz Niszewski 2018-05-21
  22:49:02

  1 16

  No to teraz jeszcze określenie w formie zobowiązania celów do osiągnięcia w pierwszy, drugim, trzecim, czwartym i ..............jeśli będzie zmieniona na 5 letnią piątym roku kadencji.
  - Więcej lepszej komunikacji zbiorowej zwłaszcza rozbudowa rzeczywista a nie hasłowa sieci torowisk tramwajowych.
  - Całkowita wymiana taboru tramwajowego na niskopodłogowy.
  - Odtwarzanie zniszczonej zieleni miasta poprzez ciągłe a nie okazjonalne sadzenie długowiecznych dębów, buków, lip, platanów.
  -

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.