Wiadomości
Szukają wrocławskich pionierów ochrony klimatu
Wrocław był już miejscem organizacji konferencji klimatycznej
Właśnie ruszyła rekrutacja do szóstej edycji międzynarodowego projektu Pioneers into Practice. Climate-KIC, stowarzyszenie stworzone przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), zaprasza profesjonalistów zainteresowanych ochroną klimatu do udziału w programie europejskich wyjazdów stażowych. Nabór otwarty jest dla doktorantów, naukowców, pracowników firm prywatnych oraz instytucji publicznych i pozarządowych.
Zobacz także
– Kluczowym dla projektu Pioneers into Practice jest wymiana doświadczeń i wiedzy pomiędzy ekspertami z różnych krajów Europy. Zachęcamy także do poszerzania perspektyw naukowych i zawodowych poprzez mulitidyscyplinarne warsztaty oraz nowe kontakty. Pionierzy to osoby, które w przyszłości będą tworzyć gospodarkę niskoemisyjną – podkreśla Aled Thomas, Dyrektor Regionów Climate-KIC.
Tematy rozwijane w ramach PiP to min. odnawialne źródła energii, transport w miastach, zrównoważone budownictwo i rozwój, zieleń miejska oraz ochrona przeciwpowodziowa. W programie Pioneers into Practice bierze udział siedem regionów Europy: West Midlands (Wielka Brytania), Walencja (Hiszpania), Emilia-Romania (Włochy), Hesja (Niemcy), Utrecht (Holandia), Środkowe Węgry oraz Dolny Śląsk. Każdy z uczestników odbywa dwa staże – krajowy oraz zagraniczny i może liczyć na dofinansowanie wysokości do 8 000 Euro. Tegoroczna rekrutacja trwa do 23 Marca 2015.
Uczestnik Pioneers into Practice o udziale w programie: Pionier 2013: Michał Pająk, lat 28. Analityk i projektant gier, Centrum Rozwiązań Systemowych we Wrocławiu. Jestem analitykiem i projektantem gier – w mojej pracy tworzę i rozwijam gry związane z tematyką zrównoważonego rozwoju oraz adaptacją do zmian klimatu. Podczas projektu Pionieers into Practice zajmowałem się rozwojem gry dotyczącej wpływu ekstremalnych zjawisk pogodowych związanych ze zmianą klimatu na rozwój gospodarczy społeczności zamieszkujących doliny rzeczne.
– Pobyt na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Uniwersytecie Technologii i Ekonomii w Budapeszcie pozwolił mi na spotkanie się z ekspertami w zakresie planowania przestrzennego, tworzenia polityk wodnych oraz modelowania systemów przeciwpowodziowych i irygacyjnych. Współpraca z nimi była naprawdę inspirująca – pozwoliła mi na lepsze zrozumienie złożoności problemów związanych ze zmianą reżimów zarządzania. Była to także możliwość do wymiany wiedzy oraz doświadczeń związanych z różnymi dziedzinami ekspertyzy. Pokazywałem jak gry mogą być wykorzystywane w edukacji dorosłych oraz w jaki sposób można przetworzyć wiedzę na mechanizmy gry – podkreśla Michał Pająk.
Ich ekspertyza pozwoliła mi na dalszy rozwój gry oraz sprawienie, aby w bardziej realistyczny sposób oddawała rzeczywiste problemy i konflikty. Współpracowaliśmy także nad pomysłami na wykorzystanie gier w działalności edukacyjnej Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Technologii i Ekonomii, tak aby studenci obu jednostek mogli skorzystać z efektów realizowanego projektu.
Climate-KIC to największe europejskie stowarzyszenie zaangażowane w tematykę zmian klimatycznych. Łączy sektory prywatny oraz publiczny wspierając innowacyjne badania, projekty i start-upy. Zrzesza naukowców, przedsiębiorców, wyższe uczelnie oraz przedstawicieli władz zaangażowanych w tematykę zmian klimatycznych. Climate-KIC prowadzi projekty z zakresu edukacji, przedsiębiorczości i innowacji. Climate-KIC został stworzony przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii instytucję Unii Europejskiej. Działa od 2010 roku z centralą w Londynie.
Tagi: Pioneers into Practice, Pioneers into Practice Wrocław, Climate-KiC, Climate-KIC Wrocław, klimat wrocław, pionierzy klimatu, klimat we wrocławiu, eit plus, EIT+, wcb eit plus, WCB EIT+
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Wrocław: Z klubu w centrum do domu miał tylko kawałek. Jednak po drodze zaginął
154609 -
Baza wojskowa USA we Wrocławiu już działa. Potężnych samolotów będzie coraz więcej
91338 -
10 wsi pod Wrocławiem, które pogonią PiS gdzie pieprz rośnie
72098 -
Wrocław: Bartosz Bogacz nie żyje. Z Odry wyłowiono jego ciało
69168 -
Tak powstaje droga z Wrocławia do Czech. Otwarcie jeszcze w tym roku
69135
Najczęściej komentowane
-
Po Wrocławiu będzie jeździł tramwaj "Krzysztof Balawejder"? Jest oficjalny wniosek
6 -
Wrocław: Atak zimy, koszmar na drogach! Ulice jak lodowisko [NA ŻYWO]
5 -
Wrocław: Ten kierowca znalazł sposób na brak miejsc parkingowych [ZDJĘCIA]
4 -
Mosty Pomorskie spóźnione o miesiąc. Zamiast je otworzyć, prezydent robi na nich... potańcówkę
4 -
Wrocław: Chaos na Trzebnickiej. Piesi nie mogli przejść na "zielonym"
4
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert