zamknij

Biznes

Umowa na budowę basenu na Brochowie podpisana [ZDJĘCIA Z DRONA]

2019-11-15, Autor: mgo

Za dwa lata na Brochowie stanie nowoczesny aquapark. W piątek w południe podpisana została umowa na budowę basenu przy ulicy Polnej 10. Przetarg wygrało konsorcjum firm Mosty Łódź i PPUH Transcom. Wykonawca ma 22 miesiące na wybudowanie obiektu. Aquaparkiem na Brochowie będzie zarządzała spółka Wrocławski Park Wodny.

W miejscu realizacji nowej inwestycji w latach 30. funkcjonowało miejskie kąpielisko. Nowy obiekt obejmie teren o powierzchni 17,9 tys. m kw, z czego prawie 13 tys. m kw zajmie zieleń. Przy budynku wykonawca zasadzi 35 drzew oraz prawie 600 m kw krzewów i traw.

Reklama

Przetarg obejmował zaprojektowanie i wybudowanie kompleksu basenów wraz z parkingiem, obsługą komunikacyjną oraz zagospodarowaniem terenu. Otwarcie Aquaparku na Brochowie wstępnie zaplanowane jest wrzesień 2021 roku. Będzie kosztował 41 mln zł, czyli o 9 mln zł więcej niż początkowo zakładano. 
 
Aquapark na Brochowie w liczbach

Basen sportowy (25x14,5 na 1,1-1,6 m o pow. lustra wody 363 kw, z siedmioma torami szerokimi na 2 m),

Basen do nauki pływania (10x7,5x0,9 m, pow. 75 m kw, z trzema torami o szerokości 2,75 m)

Brodzik (pow. 20,86 m kw, głęboki na 0,3 m, wyposażony w zjeżdżalnię i armatki wodne)

Basen zewnętrzny o pow. 475 m kw, głęboki na 1,1 m, a w części brodzika na 0,4 m.

ZOBACZ WIZUALIZACJE

 

 

 
Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~forest_6@o2.pl 2019-11-15 15:02:16

    Przy okazji...chciałbym uczulić na.. i zaznaczyć bardzo wyraźnie, włodarzom naszego miasta, takowe miejsce w mieście Wrocław jak DZIELNICA PSIE-POLE ZAWIDAWIE , Proszę mi odpowiedzieć kto nad tym myślał ? (Dotyczy inwestycji budowy pływalni przy ul.Polna 10) Jakie jest zaludnienie na Brochowie - gdzie buduje się basen w odległości 5 km od Aquaparku ??? a jakie na Psim-Polu za Widawą. Gdzie za rzeką Widawa, prosi się WAS od ponad 10 lat (a i mówi się o tym od 20 lat.) o basen, w tym przypadku przy Wilanowskiej SP44 na ZAKRZOWIE. Wy macie to w papierach napisane czarno na białym. W Waszych założeniach. że mieliście robić rozpoznanie w mieście gdzie brakuje basenów i jakie jest zaludnienie.!!! I wyszło z tego to że budujecie obiekt koło obiektu w odległości 5 km. Super SPRAWIEDLIWOŚĆ!! ILE LAT JESZCZE na Psiaku nie będzie krytej całorocznej pływali ??!! Może po prostu zwyczajnie odpowiedzcie na to pytanie PUBLICZNIE, Określcie KONKRETY, powiedzcie to w mediach, dokładnie podajcie daty. Bo jesteśmy już tak sfrustrowani tą całą ignorancją. !!! Po tylu latach!! taka decyzja dot.inwestycji!!, po prostu jest dla nas szokująca, niesprawiedliwa i wysoce nie kompetentna. Prosimy o odpowiedź. Dziękuje.

    6 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy organizowanie 11. edycji Brave Kids w trakcie pandemii to dobry pomysł?

Oddanych głosów: 78