Nie przegap

Wrocław montuje progi zwalniające na ruchliwych ulicach [LISTA]

2023-09-29, Autor: klo

Hubska, Kamienna i Ślężna - to tylko część ulic we Wrocławiu, na których pojawią się progi zwalniające. - Montaż elementów bezpieczeństwa drogowego ma na celu ochronę zdrowia i życia najsłabszych uczestników ruchu drogowego - podaje ZDiUM.

Reklama

- Są to progi wyspowe z prefabrykatów, czyli takie, które nie wpływają negatywnie na ruch autobusów komunikacji miejskiej, skłaniają jednak do zwolnienia kierowców samochodów osobowych - pisze ZDiUM.

Nowe progi pojawią się w następujących lokalizacjach:

 • ul. Hubska/św. Jerzego,
 • ul. Kamienna/Komandorska,
 • ul. Piaskowa/pl. Nankiera,
 • ul. Ślężna/Dębowa,
 • ul. Ślężna/Pułtuska,
 • rejon r. Bednarza,
 • rejon r. Lotników Polskich.

Ale to jeszcze nie koniec. Planowane są również progi na al. Wiśniowej oraz ul. Na Niskich Łąkach i Grota-Roweckiego, a także na ul. Gliwickiej i Księskiej.

Czytaj też: Progi zwalniające we Wrocławiu - po tym nie da się jeździć!

 

Oceń publikację: + 1 + 28 - 1 - 79

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~TravellerVIP 2023-09-29
  13:14:09

  26 4

  Budowanie progów zwalniających na głównych arteriach miasta to bardzo zły pomysł. W ten sposób rośnie ilość spalin w mieście, bo po hamowaniu znowu się rozpędzamy, wydłużamy czas dojazdu do i z pracy (jeszcze wiecej czasu straconego w korkach), niszczymy zawieszenie i pogarszamy komfort jazdy. Do tego jest to niebezpieczne, bo na drodze na której nikt o zdrowych zmysłach nie spodziewa się tego typu przeszkód będzie dochodzić do najechań. Najdłuższe schody Europy przenoszą się do Wrocławia. Patataj patataj. Władze tego miasta błądzą, oby jak najszybciej doszło do zmiany tej chorej polityki utrudniania mieszkańcom życia.

 • ~MiastoSmogu 2023-09-29
  14:27:58

  6 27

  Budowanie progów zwalniających w miejscach, w których są istotne potoki pieszych i rowerzystów to bardzo dobry pomysł. Każdy przy zdrowych zmysłach patrzy na znaki drogowe na trasie, którą się porusza. Aby istotnie zmniejszyć ilość spalin, najefektywniejszym jest pozostawienie samochodu w domu i korzystanie z nóg, rowerów, autobusów i tramwajów. I proszę mi nie pisać, że każdy z was jest matką rozwożącą trójkę dzieci do pięciu szkół, która musi wszędzie starym dieslem.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.