Nie przegap

Goście zoo poczęstowali kozę przekąskami. Nie przeżyła

2024-05-03, Autor: er

Nie wolno karmić zwierząt w zoo - to prosta zasada, której niestety niektórzy nie są w stanie pojąć. Ofiarą padła właśnie koza sandomierska z zoo w Lubinie na Dolnym Śląsku. Nie przeżyła po tym, gdy goście ogrodu poczęstowali ją swoimi przekąskami.

Reklama

- W wyniku ostrego zatrucia pożegnaliśmy wczoraj kozę sandomierska, zostawiła dwa kilkudniowe maluchy, o których przeżycie teraz walczymy - poinformowało w czwartek lubińskie zoo. - Trochę trwało zebranie myśli do napisania tego postu, bo brakuje już cenzuralnych słów do tłumaczenia dlaczego nie wolno karmić zwierząt w zoo. Mamy nadzieję, że temu kto nie umiał powstrzymać się od karmienia ręka uschnie - czytamy.
 
- Co najmniej do końca weekendu młode z matkami będą wypuszczane wyłącznie na chwilę, pod nadzorem opiekunów - zapowiedziała obsługa ogrodu.
 
 

 

 
 
Oceń publikację: + 1 + 121 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Ojciec Piją 2024-05-03
  11:09:15

  9 10

  To tylko pokazuje, czym karmią nas koncerny żywnościowe. Koza nie przeżyła śmieciowego jedzenia, które gawiedź pochłania tonami.

 • ~Mirko_81 2024-05-03
  12:57:08

  14 4

  Zdarzenie bardzo smutne z punktu widzenia gatunku zagrożonego wyginięciem, czyli koza sandomierska, podobnie jak koza olkuska.
  Tylko nieodpowiedzialna dzicz, która nie zwracając uwagi na regulamin i zakazy wynikające z dobrostanu zwierząt w ogrodach zoologicznych zachowuje się nagannie. Przecież wystarczyło powstrzymać się z częstowaniem zwierząt. Prawdopodobnie jakiś bez mózgowy rodzic chciał pokazać swojemu małemu bąblu, że może podać zwierzęciu jedzenie, żeby cieszyć się jak głupi. Tyle tylko , ze owe jedzenie w ogóle nie nadaje się do karmienia zwierząt, z uwagi na substancje dodane do produktów np. sól, papryka, pieprz oraz substancje chemiczne, konserwujące.

 • ~marianjebudu 2024-05-03
  17:58:11

  9 10

  Pewnie ukraincy poczęstowali biedną kozę swoimi przysmakami, nic dziwnego że padła.

 • ~Maciek_Breslau 2024-05-09
  09:16:22

  2 1

  marianjebudu- Polska kuchnia jest równie paskudna jak ukraińska. A to jak się ludzie odżywiają to dramat, wystarczy popatrzeć co ludzie kładą na kasę w biedrze: głównie jakieś wory za parówkami i tanie browary.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.