Wrocław Open 2017: Przysiężny w półfinale!

2017-03-03, Autor: prochu

Michał Przysiężny idzie jak burza! Zawodnik po bardzo dobrej grze pokonał Bośniaka Mirzę Basica (227. ATP) 6:3, 6:4 i awansował do półfinału Wrocław Open 2017. Po 11 latach przerwy polski tenisista dotarł do 1/2 finału wrocławskiego challengera (ostatni raz dokonał tego Łukasz Kubot w 2006 roku).

Mecz rozpoczął się kiepsko dla naszego zawodnika, bo już w pierwszym gemie stracił on swoje podanie. Jednak Polak bardzo szybko odłamał swojego rywala i jego gra wróciła na właściwe tory. Do końca pojedynku Przysiężny nie stracił już serwisu (wygrał 85 procent akcji po trafionym pierwszym podaniu), choć przy stanie 0:1 w drugiej partii musiał bronić trzech break-pointów po kolei. Po ostatnim punkcie 2 500 widzów zgromadzonych w Hali Orbita, nagrodziło Polaka owacją na stojąco.

- Wrocławska publiczność jest najlepsza w Polsce, a jeśli chodzi o challengery, to chyba najlepsza na świecie - przyznał Przysiężny na pomeczowej konferencji. - Wszyscy koledzy z kadry też tak uważają i zawsze chcą grać tutaj mecze w Pucharze Davisa - dodał.

Polak odniósł się także do swojego rywala. - Trochę bałem się tego meczu, bo ostatnio z nim przegrywałem, nawet wtedy, kiedy zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Mimo tego, że dzisiaj trochę słabiej serwowałem udało mi się wygrać i jestem bardzo zadowolony - podsumował mieszkaniec Wrocławia.

Przysiężny w walce o finał będzie walczył z 20-letnim Francuzem Quentinem Halysem (148. ATP). 20-latek w dwóch setach pokonał Czecha Petra Michneva (294. ATP). Wcześniej do półfinału awansował Jurgen Melzer (203. ATP), który w dwóch setach pokonał turniejową trójkę - Kenny'ego De Scheppera (142. ATP). Jego rywalem w półfinale będzie najwyżej rozstawiony Francuz Paul-Henri Mathieu (99. ATP).