Wiadomości

Wrocławskie koszmarki - budynki wstydu we Wrocławiu

Author profile image 2022-12-26, Autor: Marta Gołębiowska

Zniszczone, odrapane, niemo błagające o remont lub manifestujące kontrowersyjną architekturę, którą jedni kochają, a inni reagują na nią dreszczem obrzydzenia - takie są "wrocławskie koszmarki", czyli budynki wstydu we Wrocławiu.

Reklama

Uwaga! Drastyczne zdjęcia! Choć - jako że "każda potwora znajdzie swojego amatora" - zdajemy sobie sprawę, że mają one we Wrocławiu także wiernych fanów.

Obejrzyj je w galerii zdjęć - kliknij tutaj

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 41

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Krasnal Adamu 2022-04-18
  10:32:09

  11 6

  To już większym "koszmarkiem" nazwałbym kratownicę nad dziedzińcem Pawilonu Czterech Kopuł (widać ją również z zewnątrz i wygląda jak rusztowania), a "wstydem" - trwającą obecnie przebudowę budynku przy Kładce Słodowej.

 • ~Gość1214 2022-04-18
  11:10:01

  14 3

  Wielu zaniedbanych budynków nie ma na tej liście..

 • ~Sz.szotek 2022-04-20
  21:48:04

  21 4

  Jeżeli celem artykułu jest pozyskanie nowych użytkowników to gratuluję, bo jestem przykładem, że odnosi to sukces. Zaresjestrowalem się żeby skomentować, ale niestety nie żeby wyrazić zachwyt. Dramatycznie słaby artykuł, nie wiem kto to pisal i redagował, wątpię żeby osoby te sporo się przemieszczały po mieście albo choć trochę rozumiały architekturę. Przede wszystkim koszmarek to raczej coś z natury brzydkiego, niepasującego, w kontekście architektury to raczej coś kiczowatego, nieprzystającego do reszty. I z wymienionych w artykule to kamienica na Wyspiańskiego może takim być, ale wciąż jest to jednak jedno z niewielu świadectw postmodernizmu w mieście, nie musi się podobać, sam nie jestem fanem, ale jest spójna z czasem kiedy powstawala i kontekstem. Może koszmarkowaty jest też kościół. Ale ogólnie dużo bardziej koszmarkowate są nieudane renowacje czy rewitalizacje starych obiektów, których sporo w mieście. Nie wszystko złoto co się świeci. Pozostałe wymienione budynki są może mniej lub bardziej niezadbane, ale nie można o nich powiedzieć, że są brzydkie czy nieudane. Np dawna Agora świetnie się wpisuje w klimatyczny rynek Karłowic. Podobnie kamienice na Pułaskiego. Wyburzyć? Pewnie, a jak, najlepiej. Zburzmy trójkąt i nadodrze bo stare kamienice i wymagają inwestycji, a przecież ładnie kupiłby deweloper, wyremontował i pogonił. Wszyscy szczęśliwi. Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy blokują tego typu działania. Ciekawi mnie tylko, czy artykuł ten to pełen ignorancji clickbait, czy jednak może sponsorowany mający na celu podburzenie ludzi przeciwko starszym budynkom i wstrzymywanie remontów i rewitalizacji. ..

 • ~Sz.szotek 2022-04-20
  21:51:58

  18 1

  Aha, zapomniałem też dodać, że w mieście jest bez mała kilkadziesiąt budynków, które są w znacznie gorszym stanie niż te wymienione. Stąd wrażenie, że pisane kompletnie od czapy

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.