Biznes

Wybrane dyskonty spożywcze będą czynne w każdą niedzielę

2021-09-05, Autor: mgo/mat.pras.

Sieć niemieckich dyskontów Lidl ogłosiła, że od 5 września zmienia formułę działania w niedziele niehandlowe. Dotyczy to tylko wybranych sklepów.

Reklama

Sklepy Lidl Polska, które od 5 września zostaną otwarte w niedziele niehandlowe, otrzymały status placówek pocztowych. Oznacza to, że oprócz zrobienia standardowych zakupów, klienci będą mogli w wybranych placówkach odebrać także przesyłki DHL oraz PointPack.

- Jako jedna z ostatnich sieci postanowiliśmy otworzyć część naszych sklepów w niedziele, aby najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Równość i transparentność uwarunkowań prawnych jest dla nas bardzo ważna. Do decyzji o otwarciu części placówek
zostaliśmy zmuszeni w wyniku działań innych uczestników rynku. Ta zmiana poprzedzona była długotrwałymi wnikliwymi analizami wielu uwarunkowań takich jak działania konkurentów oraz prośby i oczekiwania konsumentów - komentuje Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

I dodaje, że sieć wprowadza to rozwiązanie w lokalizacjach, w których inne sieci handlowe również prowadzą działalność we wszystkie dni tygodnia. To, które sklepy we Wrocławiu będą czynne co niedzielę, można sprawdzić na razie wyłącznie w aplikacji Lidl Plus. Docelowo informajca ta ma być dostępna również na stronie internetowej sieci. Poszczególne sklepy umieszczają też taki komunikat na drzwiach. 

Oceń publikację: + 1 + 64 - 1 - 27

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Piotr Tyczek 2021-09-07
  16:32:05

  4 17

  Co na to pracownicy?. Pewnie z radości klaszczą uszami, szczególnie matki dzieci,które zamiast poświęcać się dla domu i rodziny chociaż w niedzielę to teraz będą musiały brać opiekunki, ewentualnie do dziadków. A ciekaw jestem czy te szwabskie świnie takiej pracownicy zapewni opiekunkę oczywiście na ich koszt

 • ~keiler 2021-09-08
  11:00:47

  13 6

  co Ty chłopie pier.. ? co to znaczy "zamiast poświęcać się"?
  Skoro tak miałoby być, to rzeczywiście udanie się do pracy będzie wybawieniem od takich 'atrakcji'.
  Spaczony masz jakiś światopogląd? Skoro matka idzie do pracy to w odwodzie jest ojciec, w niedzielę nie pracujący. A może to już się kłóci z jaśniepańskim obrazem?

  A pracowników na siłę przecież nikt nie trzyma, jak coś nie pasuje to droga przecież wolna. Nie będzie miał kto pracować to warunki będą się musiały zmienić, tak to działa. Ciągle się słyszy, jaki to teraz jest 'rynek pracownika'.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.