Wiadomości

Zaatakował pod kościołem stoisko akcji „Zmień piec”. Myślał, że chodzi o zmianę płci?

2020-08-24, Autor: mh

Policja poszukuje mężczyzny, który w niedzielę zaatakował wolontariuszy akcji „Zmień piec” i uszkodził przy tym należący do fundacji komputer. Agresor krzyknął w kierunku wolontariuszy: „Nawet pod kościołem stoicie!”. Prawdopodobnie myślał, że chodzi o nawoływanie do... zmiany płci.

Reklama

W niedzielę, około godz. 12:45, policjanci otrzymali zgłoszenie o incydencie, do którego doszło w rejonie ulicy Prusa, w pobliżu kościoła. Zaatakowani zostali tam wolontariusze akcji „Zmień piec”, która ma zachęcić mieszkańców Wrocławia do wymiany ogrzewania na proekologiczne.

W pewnym momencie do ich mobilnego punktu podjechał mężczyzna na rowerze. – Używał obraźliwych słów i uderzył w stolik, z którego spadł należący do fundacji sprzęt komputerowy – mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak z KMP we Wrocławiu. I dodaje, że w wyniku tego zdarzenia komputer został uszkodzony.

Jak relacjonują wolontariusze, agresor w wieku około 35 lat wykrzyknął w ich kierunku słowa: „Nawet pod kościołem stoicie!”. – Nie zdążył ogarnąć i usłyszeć, że nie jest to program zmiany płci (co duża część ludzi podświadomie tak odczytuje), a „Zmień piec” na ekologiczniejszy – czytamy w zamieszczonym na Facebooku oświadczeniu przedstawicieli fundacji Plastformers. Jej celem jest ochrona środowiska i zrównoważony rozwój poprzez promocję przyjaznych środowisku zachowań konsumenckich.

– Być może nawet (ten mężczyzna, przyp. red) dobrze przeczytał (napis, przyp. red.) i staliśmy się celem chuligańskiego wybryku bez innych podtekstów – napisali w poniedziałek przedstawiciele fundacji. I dodają, że ich intencją nie jest dolewanie oliwy do ognia już i tak mocno spolaryzowanego społeczeństwa.

– Policjanci prowadzą czynności, które mają na celu namierzenie i zatrzymanie osoby odpowiedzialnej za uszkodzenie sprzętu komputerowego – wyjaśnia Dutkowiak.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

 

Oceń publikację: + 1 + 45 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~mdj11 2020-08-24
  17:57:21

  8 3

  Witam.
  Do autora tekstu.
  W rejonie ul. Prusa jest wyłącznie TYLKO JEDEN kościół. Może by tak najpierw zapoznać się z planem Wrocławia, co?

 • ~MiastoSmogu 2020-08-24
  18:00:19

  12 12

  Można rzec, że to niejako kwintesencja prawicowych oszołomów ( bo nazwy popieranej przez takie elementy partii to nawet wymawiać nie trzeba, bo i tak wiadomo ). Nie doczyta, ale agresywny w 2 sekundy się staje, obraża pod kościołem, choć przed księdzem na co dzień klęka, naładowana komora na mózg telewizyjną propagandą i przekonany, że lgbt mu dzieci będzie wychowywać i "namawiać" ( hahahaha ) na zmianę płci, czyli nic nie wie, a nawet jakby "wiedział" to i tak by nie rozumiał, ale przestraszony od kampanii jest i śmiertelnie się boi, brrrrrr

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.