Wiadomości

Zbliża się kolejny remont jednej z głównych arterii wylotowych Wrocławia

2013-03-08, Autor: Jarosław Garbacz
Miasto rozpoczęło właśnie poszukiwanie wykonawcy, który zajmie się remontem alei Kochanowskiego. Droga nie doczeka się jednak gruntownej przebudowy, a po raz kolejny zostanie tam wymieniona jedynie nawierzchnia.

Reklama

Roboty budowlane mają obejmować wymianę nawierzchni na odcinku alei Kochanowskiego od skrzyżowania z ulicą Różyckiego do mostów Jagiellońskich, czyli w kierunku Psiego Pola.

Miejska spółka Wrocławskie Inwestycje rozpoczęła właśnie poszukiwanie wykonawcy, który zajmie się tymi pracami. Firma, która wygra przetarg najpierw będzie musiała jednak wykonać projekt remontu.

– Chcielibyśmy, żeby roboty były wykonane latem, a kierowcy po nowej nawierzchni pojechali najpóźniej pod koniec wakacji – zaznacza Marek Szempliński z WI. Jest jednak szansa, że jeśli całe postępowanie uda się przeprowadzić szybko, to drogowcy mogą wymienić tam nawierzchnię o miesiąc lub dwa wcześniej.Remont na pewno będzie wiązał się z utrudnieniami dla kierowców, ale urzędnicy zapewniają, że nie będą one bardzo uciążliwe. – Albo główne prace będą prowadzone wyłącznie nocą i w weekendy, albo na czas robót zamknięta zostanie tylko jedna jezdnia, tak aby kierowcy cały czas mogli podróżować w stronę wylotu z miasta – zaznacza Marek Szempliński.

Przypomnijmy, że aleja Kochanowskiego już w ubiegłym roku przeszła podobny kosmetyczny remont. Wtedy drogowcy wymienili nawierzchnię na fragmencie między mostami Jagiellońskim a skrzyżowaniem z ulicą Wojciecha z Brudzewa w kierunku centrum miasta.

Wielu fachowców podkreśla jednak, że są to prowizoryczne remonty, bo droga ma fatalną podbudowę i asfalt nigdy nie będzie tu wytrzymały. Po drugie do gruntownej przebudowy nadają się sieci podziemne, zwłaszcza wodociągowa i kanalizacyjna, bo stare rury często nie wytrzymują upływu lat i z powodu awarii trzeba je w poszczególnych miejscach wymieniać na nowe, co powoduje głębokie wykopy i prucie nawierzchni oraz jej powtórne odtwarzanie.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Sasanka 2013-03-08
  11:00:07

  0 0

  I tak w kółko będą ją łatać co 5 lat i wymieniać nawierzchnię zamiast zrobić raz a dobrze. To samo z Traugutta, która zaraz znów idzie do remontu...

 • ~biz 2013-03-08
  13:55:59

  0 0

  Ostatnio jadąc Kochanowskiego pomyślałem.... kiedy wreszcie wezmą się za ten odcinek. Stan drogi zważywszy na to, że to jedna z ważniejszych ulic jest fatalny. Niby położą nawierzchnię tylko, ale jeśli będzie to zrobione porządnie to ok, bo jeśli gruntowna przebudowa wchodziłaby w grę, to jedna strona ulicy byłaby zamknięta na długi czas i byłaby jeszcze większa masakra. ;). Dobrze by było jakby zajęto się też tym absurdalnym ograniczeniem do 30 km/h przed mostami Jagielońskimi...

 • ~@biz 2013-03-08
  14:00:56

  0 0

  ograniczenie przed mostami nie jest postawione dla zabawy ale ze względu na fatalny stan techniczny mostów, szkoda, że nikt tego nie przestrzega, bo za pare miesięcy będzie płacz kierowców, że mosty sa zamknięte a kasy na remont nie ma

 • ~biz 2013-03-08
  15:19:55

  0 0

  Nawet autobusy mpk jeżdzą tam 50 km/h i więcej. Być może dla autobusów i ciężarówek powinno być takie ograniczenie, ale w przypadku osobówek 50 km/h nie wpływa wpływa moim zdaniem bardziej na mosty niż ustalone 30km/h. ;-)

 • ~Morpheus 2013-03-08
  18:00:32

  0 0

  to ograniczenie do 30km/h to chyba ustawili po to, żeby policja mogła $$ zarabiać na suszarce...
  .

 • ~rs 2013-03-09
  07:58:23

  0 0

  od kiedy postawili 30 ani razu policja tam nie suszyła...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.