Wiadomości

Zmiany dla kierowców na skrzyżowaniu Grodzkiej i Piaskowej

2016-12-16, Autor: bas

Kierowcy odwiedzający dziś skrzyżowanie ulic Grodzkiej i Piaskowej powinni w szczególności zwracać uwagę na oznakowanie. Właśnie zmieniła się tam „segregacja pasów ruchu”.

Reklama

Zmiana polega na tym, że w Piaskową z Grodzkiej można skręcić wyłącznie z prawego pasa ruchu. Lewy pas od dziś przeznaczony jest wyłącznie do jazdy na wprost i skrętu w lewo.

Zmiana została wdrożona na wniosek Wydziału Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego i ma poprawić przepustowość oraz upłynnić ruch samochodowy w tym rejonie.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Dorota Miękus 2016-12-19
  09:08:53

  1 0

  No na pewno nie upłynniła, nie wiem kto to przewidział i na jakiej zasadzie, ale 90% kierowców skręca z Grodzkiej w prawo, może jakiś 1% a lewo na most, a reszta prosto. Więc zrobił się maga korek i 10 min stania do skrętu w prawo na fragmencie Uniwersytecka - Grodzka ....brawo dla wprowadzających zmiany. Po za tym jeśli jakiś pieszy nie wpadnie pod auto na pasach w kierunku do Hali Targowej to będzie cud...Kolejna dobra zmiana we Wro!

 • ~czar_buk 2017-03-16
  08:17:33

  0 0

  Dramat, brawo dla "inżyniera", który to wymyślił. Na pewno dostał sporą nagrodę za taki pomysł :-). Rozumiem, że pierszeństwa przejazdu w prawo nie ma, jest tylko warunkowy skręt w prawo jak zaświeci się strzałka. Głupota. To martwe skrzyżowanie, wiele pustych minut się czeka na jakąkolwiek zmianę. Co za bezmyślność.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.