Arkadiusz Rusin: Potrafiliśmy wrócić do gry

2016-10-11, Autor: prochu

Ślęza Wrocław w drugiej kolejce Basket Ligi Kobiet wygrała na wyjeździe z Artego Bydgoszcz 74:58. Kluczem do premierowej wygranej w tym sezonie była ostatnia kwarta, którą wrocławianki wygrały 22:4. Prezentujemy pomeczowe wypowiedzi trenerów i zawodniczek obu zespołów.

Arkadiusz Rusin (trener Ślęzy Wrocław): - To był ciężki mecz. Mecz, który miał dużo sinusoid z jednej i z drugiej strony. Dobrze rozpoczęliśmy. Potem wydawało się, że kontrolujemy przebieg gry. W szatni powiedziałem, że Bydgoszcz to bardzo trudny teren, a Artego to nieobliczalna drużyna. Kiedyś rywalizowałem tutaj z panem Herktem i mój zespół zaczął od wyniku 0:19, ale potrafiliśmy w dziesięć minut wrócić do gry. Cieszymy się, że z tego zwycięstwa. Każda absencja boli, a w tym dzisiejszym meczu kluczowa była absencja w czwartej kwarcie Maurity Reid. Staraliśmy się to wykorzystać. Dziewczyny zostawiły dużo sił, było dużo woli walki, gratuluję im zwycięstwa. Dla nas to był bardzo ważny moment po porażce z Gorzowem.

Tomasz Herkt (trener Artego Bydgoszcz): - Wiemy, czym była spowodowana ta sinusoida. Mieliśmy świetną trzecią kwartę, wróciliśmy do gry. Gdy Maurita (Reid – dop. red.) schodziła za pięć fauli, mieliśmy jeden punkt przewagi. Czwartej kwarty nie trzeba już oceniać.

Agnieszka Kaczmarczyk (Ślęza Wrocław): - Ciężko nam było się pozbierać po ostatnim meczu z Gorzowem. Rozpoczęcie sezonu nie było takie, jak sobie życzyliśmy. Cieszę się, że udało nam się dziś zmotywować i skoncentrować na ten mecz.

Martyna Koc (Artego Bydgoszcz): - Powtórzyła się sytuacja z naszego meczu w Lublinie. Zabrakło nam nominalnej rozgrywającej w czwartej kwarcie. Różnica jest taka, że w Lublinie prowadziłyśmy 20 punktami, miałyśmy rezerwę i mogliśmy sobie pozwolić na pewną stratę punktów. Ale Ślęza to bardzo dobry zespół. Potrafiłyśmy wrócić do gry, ale kosztowało nas to bardzo dużo sił.