Arkadiusz Rusin: Rozsypaliśmy naszą defensywę

2017-04-09, Autor: prochu

Ślęza Wrocław na własne życzenie przegrała w trzecim spotkaniu półfinałowym z CCC Polkowice 60:65. - W ostatniej kwarcie zagraliśmy bardzo słabo. Za godzinę wszystko wróci do normy - mówił na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec 1KS-u Arkadiusz Rusin.

Arkadiusz Rusin (trener Ślęzy Wrocław): Gratuluję zespołowi z Polkowic. Dziewczyny z CCC do końca się nie poddały. W ciągu dziesięciu minut rozsypaliśmy naszą układankę defensywną, którą mieliśmy na ten mecz. W ostatniej kwarcie zagraliśmy bardzo słabo. Szacunek dla trenera Polkowic za zwycięstwo. Za godzinę jednak wszystko wróci do normy. Przeanalizujemy to na spokojnie, jutro mamy kolejny mecz, w którym zagramy o zwycięstwo.

Maros Kovacik (trener CCC Polkowice): To był bardzo trudny mecz. Byliśmy wyłączeni przez trzy kwarty, mieliśmy ogromne problemy z defensywą. O naszym zwycięstwie zdecydowały dwie kluczowe rzeczy - publiczność, która była niesamowita, oraz nasza gra w ostatniej kwarcie. Walerija Musina dała nam energię. Rzuciła dziewięć punktów z rzędu i dziewczyny uwierzyły, że mogą odwrócić losy meczu. To był kluczowy moment. Pamiętajmy jednak, że jutro będzie inny mecz, jeszcze trudniejszy. Trzeba zapomnieć o tym, co się dziś wydarzyło i skupić na przygotowaniach do jutrzejszej batalii.

Zuzanna Sklepowicz (Ślęza Wrocław): Przez trzy kwarty graliśmy bardzo dobrze, ale w ostatniej wszystko zaprzepaściłyśmy. Gra toczy się dalej. Jutro mamy kolejny mecz. Na pewno się nie poddamy. Wyjdziemy na parkiet i będziemy się bić o zwycięstwo.

Ewelina Gala (CCC Polkowice): Cieszy bardzo to, że udało się wyjść z bardzo ciężkiej sytuacji. Przegrywałyśmy trzy kwarty i to Wrocław kontrolował ten mecz. Odwróciliśmy jego losy i to jest powód do wielkiej dumy. Jutro mamy kolejny pojedynek i trzeba szybko zapomnieć o tym, co było dziś. Prowadzimy, ale walka o finał trwa dalej.