Wiadomości

Betonowy plac Nowy Targ wkrótce ma się zazielenić [ZDJĘCIA]

2017-03-28, Autor: bas

Na wrocławskim placu Nowy Targ ruszyły już prace związane z zazielenieniem tego terenu. Podwrocławska firma Spes City za prawie ćwierć miliona złotych wykona roboty związane z obsadzeniem zielenią przeszklonych ścian wejścia do parkingu podziemnego, ustawi donice i przez najbliższe 2 lata będzie dbać o zasadzoną zieleń.

Reklama

Przetarg na zazielenienie pl. Nowy Targ został rozstrzygnięty już w styczniu tego roku. Zadania wówczas chciała się podjąć tylko jedna firma, która zadeklarowała, że przystosuje teren do projektu wybranego przez miasto za 245,3 tys. złotych.

W ramach zadania spółka Spes City z podwrocławskiej miejscowości Wysoka ma wykonać instalację umożliwiającą zazielenienie i nawadnianie zieleni na północnych ścianach pawilonów wejściowych do parkingu podziemnego. Dodatkowo firma wewnątrz pawilonów ustawi donice oraz zasadzić w nich zieleń, którą będzie pielęgnować przez najbliższe 2 lata.

Zgodnie z warunkami formalnymi zakończenie robót powinno zakończyć się jeszcze w połowie kwietnia.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~mdj11 2017-03-29
    10:04:42

    4 4

    Witam. Kolejne zmarnowane pieniądze. A co po 2 latach? Czy nikt nie widzi tego szkaradztwa? Wisielcze lampy! Siedziska, które pijaki i bezdomni wybrali sobie na legowiska nocne. I nikt tego nie myje i dezynfekuje. Beton w około. I jeszcze te szkaradne komunistyczne domy. Tam była mała uliczka. Nie odbudowano. Nic tylko wszystko zburzyć i wybudować od nowa mając na względzie wygląd placu przed II wojną. I jeszcze przywrócić fontannę na środku!!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.