Wiadomości

Boksy rowerowe na Psim Polu już działają. Skorzystamy z nich za darmo, ale tylko z Urbancard

2013-02-11, Autor: Tomek Matejuk
Tuż przy stacji kolejowej na wrocławskim Psim Polu stanęło osiem zamykanych boksów, w których można schować rowery. Na razie za parkowanie jednośladów nie trzeba płacić. Ale żeby skorzystać z boksów, konieczne jest posiadanie Urbancard. - Stworzenie osobnego systemu dostępu lawinowo zwiększyłoby koszty - tłumaczą w magistracie.

Reklama

Na wrocławskim Psim Polu stoi już osiem zamykanych boksów do przechowywania rowerów. Połowa pojawiła się tuż przy stacji kolejowej, a druga połowa po przeciwnej stronie alei Jana III Sobieskiego przy węźle przesiadkowym.

Jak tłumaczą urzędnicy, boksy mają służyć przede wszystkim osobom, które przyjadą na rowerach na dworzec, a dalej pojadą koleją lub komunikacją miejską.

W poniedziałek 8 lutego ruszyła faza testowa, w czasie której korzystanie z boksów jest całkowicie darmowe. W magistracie nie wykluczają, że jeśli rozwiązanie się przyjmie, za chowanie rowerów w boksach trzeba będzie zapłacić.

- Możliwe, że pojawi się albo kaucja zwrotna, albo niewielka opłata. Ale na razie ciężko powiedzieć, ani kiedy ją wprowadzimy, ani ile będzie wynosić. Póki co chcemy się przyjrzeć, czy wrocławianie są zainteresowani tym rozwiązaniem - podkreśla Artur Wesołowski z sekcji ds. rozwoju rowerowego w magistracie.

>Zobacz, jak prezentują się boksy rowerowe na Psim Polu


Żeby móc skorzystać z boksu rowerowego, trzeba natomiast posiadać Urbancard. Urzędnicy tłumaczą, że zbudowanie osobnego systemu dostępu lawinowo zwiększyłoby koszty całego przedsięwzięcia.

- Dlatego zdecydowaliśmy się na Urbancard. To najprostsze rozwiązanie rozszerzające przy okazji funkcjonalność karty, a miasto chce, by z  usług miejskich korzystać przede wszystkim za jej pośrednictwem - dodaje Artur Wesołowski.

Jeśli boksy rowerowe na Psim Polu się przyjmą, urzędnicy zamierzają postawić zamykane parkingi także przy innych wrocławskich stacjach kolejowych.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ms 2013-02-11
  13:46:40

  0 0

  Jak już cos robić to z głową. Całe trzy boksy! A czy w internecie można chociaż sprawdzić czy jakiś jest wolny i np zarezerwować 10 min przed wypożyczeniem? Wiadomo ze do boksu nie przyjedzie nikt na wigrym czy ukrainie tylko na czyms droższym. Jesli nie bedzie miejsca to oznacza powrót do domu i jazde taksówką... Drugi raz nie skorzysta. A urzędnik zapisze - eksperyment wykazał znikome zainteresowanie użytkowników. no wcale się nie zdziwię.

 • ~ 2013-02-11
  17:30:10

  0 0

  Oby tylko nie ukradli boksów z rowerami w środku - w Polsce wszystko jest możliwe... no i ta ilość tych boksów - powala na kolana...

 • ~moj podpis 2013-02-11
  17:51:46

  0 0

  http://www.wroclaw.pl/park_and_bike_na_psim_polu,.dhtml

 • ~hmm 2013-02-11
  22:01:12

  0 0

  myślę że takie pomysły można realizować kiedy podstawy są na dobrym poziomie... a podstawy to spójna lub dążąca systematycznie i szybko sieć ścieżek rowerowych... dbanie o ich jakość... wolałbym osobiście tę kasę dołożyć do jakieś kolejnej ścieżki.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.