Wiadomości

Cybulska: zapraszam kandydujących do kina

2010-11-02, Autor: Agnieszka Nesterowicz
Agnieszka Prusak-Cybulska kandydatka do Rady Miasta z Sojuszu Lewicy Demokratycznej od początku swojej kampanii apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta. W najbliższą sobotę zaprasza kandydatów na radnych oraz kandydatów na prezydentów na seans filmowy, z którego dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony będzie na potrzeby bezdomnych.

Reklama

- Żywi są wśród nas, pomóżmy.... Prywatnie kupiłam 1 listopada 10 biletów. Byłam na Biskupa Bogedaina, pieniądze odebrał opiekun schroniska Remigiusz Krzewina. Mam nadzieję, że 6 listopada sala kinowa będzie pełna od kandydatów, a w pierwszym rzędzie kandydaci na prezydentów - pisze w swym oświadczeniu Prusak- Cybulska.

 

 

 

Kandydatka zaprasza na premierę obrazu dokumentalnego Dariusza Dobrowolskiego ze schroniska im. św. Brata Alberta pt. "Mój Manhatan". Film pokazuje dramatyczną sytuację bezdomnych. 15 stycznia 2010 roku w schronisku w Szczodrem nocowało 211 osób, przy 96 miejscach. Noclegownie nie były w stanie pomieścić wszystkich potrzebujących, dlatego mieszkańcy schroniska przez zimę budowali piętrowe łóżka. Wieczorem budowali, rano rozmontowywali, bo było za ciasno. Film przedstawia codzienną walkę mieszkańców schroniska o byt. Są w nim także sceny ukazujące przemyślenia, marzenia, rozmowy bezdomnych.

 

Skutki zeszłorocznej zimy schronisko odczuwa do dziś. Ma 270 tysięcy długów. Budżet składa się z dotacji miasta, z opłat bezdomnych oraz pieniędzy Towarzystwa im. Brata Alberta. Wciąż jednak brakuje na podstawowe potrzeby, lekarstwa oraz opatrunki.

 

Premiera filmu planowana jest na 6 listopada w kinie NOT. Cały dochód ze sprzedaży biletów (6 zł za sztukę) przeznaczony zostanie na potrzeby mieszkańców schroniska.

 

Agnieszka Prusak- Cybulska nie pozostaje obojętna na wołania bezdomnych o pomoc. Kupiła 10 biletów i po raz kolejny
apeluje do kandydatów na prezydentów oraz radnych o większą wrażliwość: - Zwracam się ponownie do kandydatów na radnych i kandydatów na prezydentów o wsparcie osób potrzebujących - mówi i zaprasza polityków do kina. - Z 10 biletów, które kupiłam dwa zostawiam dla siebie, pozostałe 8 będzie czekało w dniu seansu w kopertach w kasie kina- przeznaczone będą dla pozostałych kandydatów na prezydentów. Mam nadzieję, że przybędą wraz ze swoimi kandydatami na radnych.

 

Fragment filmu "Mój Manhatan"

 

 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~ 2010-11-02
  10:58:25

  0 0

  W trakcie kampanii wszyscy się robią tacy czuli na losy drugiego człowieka:/

 • ~ 2010-11-02
  13:47:24

  0 0

  Prusak-Cybulska ciągle robi coś, by pomóc potrzebującym. Bardzo ją za to cenię. Brawo Pani Agnieszko!

 • ~ 2010-11-02
  16:23:44

  0 0

  A ja uważam, że prawdziwa pomoc polega na cichych działaniach na rzecz drugiego człowieka, a nie na upublicznianiu ich na potrzeby własnej kampanii wyborczej. Nie rozumiem dlaczego fakt zakupu przez tą panią 10 biletów jest na tyle medialny, żeby pisali o tym dziennikarze... nie podważam jej działań ale częstość "akcji" w ostatnich dniach jest ewidentną propagandą wyborczą.

 • ~ 2010-11-02
  16:32:15

  0 0

  Dziennikarze są od informowania, więc to robią. Ważne, żeby nie byli stronniczy. A Cybulska... ona na pewno nie należy do osób, które będą działać po cichu.

 • ~ 2010-11-02
  21:57:49

  0 0

  To jest jakaś farsa, aktywność pani cybulskiej w ostatnim czasie to szczyt hipokryzji i cynizmu, robienie kampanii wyborczej na plecach osób naprawdę potrzebujących nie uchodzi. Mam wielką nadzieję że wyborcy powiedzą stanowcze nie takim działaniom, ja tak zrobię !!!

 • ~ 2010-11-02
  22:00:36

  0 0

  hahaha 10 biletow (60zł) i to ma byc pwod do chwaly ??? Wiecej wrzucam do puszki WOŚP.

 • ~ 2010-11-10
  16:43:03

  0 0

  Byłem na prezentacji tegoż filmu w kinie Atom i ręce mi opadły do samej ziemi, kiedy z grupy towarzyszącej Pani Cybulskiej wyrwał się jegomość , wstał i zapytał czy zebrani wiedzą, że bezdomność w Polsce powstała po Okręgłym Stole ... Wszystkich zamurowało, bo jednak każdy z bezdomnymi stykał się zawsze od niepamiętnych czasów, a za komuny, to się poprostu tego problemu nie nagłaśniało, bo propaganda sukcesu mogłaby tego nie udźwignąć. Intryga się jednak nie udała, a całe zajście świadczy o tym, że politykę kandydaci do czegoś tam i na kogoś tam - przywloką wszędzie, obrzydliwość bierze.

 • ~ 2010-11-10
  19:22:00

  0 0

  Żenada niektórych komentarzy sięga takiego dna jak ich sztabów. Żadnych osiągnięć a w ustach frazesy. Jestem jednym z tych którym pani Agnieszka pomogła. Zrobiła to dużo wcześniej niż Wasi kandydaci zaczęli myśleć o wyborach. Jest nas conajmniej kilkuset, którzy uzyskali pomoc i serce. Dalszych kilkuset mieszka w zadłużonym na 270 tys schronisku. Szkoda do Was nawet słów, jad i jątrzenie macie tylko w ustach. Bawcie się dalej fontannami, tunelami i innymi bajkami. Podobne słyszę od 12 lat. Obce pieniądze tylko budują to miasto.Zobaczymy za cztery lata jak te obietnice się zrealizują.

 • ~ 2010-11-11
  10:16:18

  0 0

  "widz", a ja też byłem. Siedząc na górze widziałem wściekłość młodej panienki, która nie wytrzymała nerwowo widząc film i brak swojego guru na seansie. Nie widziałem żadnego ataku politycznego, dwóch panów mówiło o ciężkim losie bezdomnych. Mówiło o braku zainteresowania władz tym problemem. Wy wszystko obracacie w bagno posądzając innych robiących dobre rzeczy o niecne czyny nie widząc niecności po stronie waszych populistów. Pierniczę takich kandydatów, którzy nie mają czasu zając się biednymi a podlizują się bogatym.

  ~Gość 21:57:49 a widział to ktoś? Rzuciłeś i czekasz jak ktoś za ciebie robotę odwali. Pomyśl najpierw hahaczu a potem wypisuj bzdury.

  Wejdźcie pyskacze na stronę pani Agnieszki i zobaczcie co ona robi.Potem głośno krzyczcie z niemocy.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.